Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3302
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Realna pomoc dla ofiar przestępstw

Środa, 10 września 2014, 7:51
Aktualizacja: 7:54
Autor: Angela
Region: Realna pomoc dla ofiar przestępstw
Fot. Organizator
– Jesteśmy, by naprawdę pomagać ofiarom przestępstw i robimy to w coraz szerszym zakresie – mówią Aleksandra Kubacka (psycholog) oraz Błażej Kubacki (prawnik), przedstawiciele Stowarzyszenia Intro. W ramach projektu "Do pełni sił” kompleksowe wsparcie prawne, psychologiczne, finansowe i rzeczowe mogą otrzymać pokrzywdzeni z całego Dolnego Śląska. W tym roku również z Jeleniej Góry.

To jeden z nielicznych projektów, który oferuje pomoc w tak szerokim zakresie. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną finansuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Projekt jest realizowany już drugi rok z rzędu. W minionym roku obejmował Wrocław, Oławę i Środę Śląską. - W tym roku jest to aż 12 miast: Jelenia Góra, Wałbrzych, Legnica, Wrocław, Sobótka, Środa Śląska, Miękinia, Łagiewniki, Mietków – Milin, Oława, Ząbkowice Śląskie i Strzelin – wymienia psycholog Aleksandra Kubacka.

Kto może się zgłosić? – Pomagamy przede wszystkim ofiarom przemocy domowej, ale nie tylko – wyjaśnia Błażej Kubacki. – Zgłaszać się do nas mogą osoby pokrzywdzone w takich przestępstwach, jak kradzieże, wypadki komunikacyjne i inne. W ramach swoich działań udzielamy pomocy psychologicznej, prawnej, ale i finansowej ( np. na pokrycie kosztów leczenia, obdukcji, pokrywanie kosztów związanych z edukacją, dopłat do czynszów, finansowanie przejazdów, zakup żywności, środków chemicznych czy odzieży) – wymienia prawnik.

Jaki jest warunek skorzystania z pomocy? Trzeba telefonicznie umówić się na pierwsze spotkanie tzw. kwalifikujące do konkretnej formy pomocy. Telefon do stowarzyszenia Intro prowadzącego projekt to: 667 323 965 ( pn.- pt., w godz. 8.00 – 15.00) oraz 730 304 749 ( pn. – pt., w godz. 15.00 – 18.00).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
687
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group