Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 3330
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Realizm i abstrakcja – do zobaczenia w BWA

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 10:01
Aktualizacja: 11:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Realizm i abstrakcja – do zobaczenia w BWA
Fot. Przemek Kaczałko
Tym razem Galeria BWA w Jeleniej Górze zaprasza na wystawę prac malarskich Teresy Kwiatkowskiej, która mieszka i tworzy w Świeradowie–Zdroju. Dzieła artystki można oglądać do 19 maja br. na wystawie pt. "Od realizmu do abstrakcji".

Teresa Kwiatkowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych - Wydziału Malarstwa i Rzeźby im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w pracowni profesora Leszka Mickosia w 2009 r. Ukończyła również Wydział Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak twierdzi artystka, aby opanować rzemiosło i sztukę malarską należy rozpocząć od kopiowania obrazów, rysunku. - Wychodziłam w plener i malowałam to, co widzę – mówiła T. Kwiatkowska. - Ludzie myślą, że malarstwo realistyczne polega na tym, że artysta maluje z dokładnością fotograficzną – to nie jest prawda. Można tak malować metodą klasyczną, ale można też tak, jak ja maluję, czyli metodą alla prima – dodała artystka.

- Abstrakcja jest naturalną koleją rzeczy. Jeśli długo maluje się realizm, to zaczyna człowieka nużyć i zaczyna się malować z niczego, czyli z głowy – tłumaczyła Teresa Kwiatkowska, którą dużą wagę przykłada do kolorów. Wystawę w Galerii Biura Wystaw Artystycznych można oglądać do 19 maja 2018 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group