Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 7252
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Reaktywacja po latach. „Kwadrat” rusza od jutra

Środa, 19 października 2011, 8:24
Aktualizacja: 10:16
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Reaktywacja po latach. „Kwadrat” rusza od jutra
Fot. Petr
W czwartek, 20 października, w budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej nastąpi otwarcie klubu „Kwadrat”, niegdyś bardzo popularnego wśród mieszkańców stolicy Karkonoszy. Zagra zespół Chorzy Na Odrę.

W latach 60. XX wieku klub „Kwadrat” przy al. 15 Grudnia (jak wówczas nazywała się ulica Bankowa) w Jeleniej Górze był jednym z najbardziej popularnych miejsc spotkań, imprez, koncertów i innych wydarzeń. Działał pod szyldem Towarzystwa Klubów Robotniczych i Chłopskich i – jak na tamte czasy – tętnił życiem kulturalnym. Został zamknięty w 1975 roku, ale już jutro doczeka się swojej reaktywacji. A wszystko za sprawą Michaliny Chomickiej-Dudy, która postanowiła ożywić „Kwadrat”.

– W najbliższy czwartek ruszamy z „Kwadratem”. Lokalem o artystycznych inspiracjach, ściśle współpracującym z Teatrem Odnalezionym. Ale nie tylko, to również klub muzyczny otwarty dla tych, którzy lubią muzykę z pogranicza jazzu, bluesa i najnowszych trendów. Zaczynamy z Chorymi Na Odrę, kapelą, która szczególnie przypadła do gustu jeleniogórskiej publiczności w czasie tegorocznej PESTKI. Start, 19.00. I przy muzyce na żywo bawimy się przez trzy kolejne dni – mówi nam Michalina Chomicka-Duda.

W założeniu w reaktywowanym „Kwadracie” koncerty na żywo będą się odbywały cyklicznie. Klub będzie działał codziennie od godz. 12.00. W lokalu znajduje się „mini galeria” – otwarta w szczególności na prace młodych artystów, którzy chcą się pochwalić swoimi dokonaniami; można skorzystać z Internetu Wi-Fi i włączyć się w akcję „Uwolnij książkę”.

– W „Kwadracie” znajdziecie również ciekawe menu, z przekąskami, dobrą kawą, alkoholami najróżniejszych marek, „magicznymi drinkami”, koktajlami itp. To także gratka dla miłośników piwa, dla których przygotowano coś specjalnego. No, ale o tym musicie przekonać się sami – dodaje Łukasz Duda, szef Teatru Odnalezionego i doradca głównodowodzącej „Kwadratem”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group