Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8023
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: „Razem dla Regionu” chce rozwoju Kowar

Wtorek, 23 września 2014, 8:08
Aktualizacja: 9:02
Autor: Mea
Kowary: „Razem dla Regionu” chce rozwoju Kowar
Fot. Mea
Towarzystwo Wspierania Rozwoju Regionalnego Razem dla Regionu przedstawiło podczas wczorajszej (22.09.) konferencji pomysły na rozwiązanie problemów Miasta Kowary.

Na spotkaniu był Artur Wrona, członek Towarzystwa, który jest również potencjalnym kandydatem na burmistrza Kowar. - Uważam, że Kowary mają ogromny potencjał zarówno turystyczny, jak i gospodarczy. Sądzę, że nie wykorzystaliśmy w pełni naszych szans na przyciągnięcie turystów, a trzeba podkreślić, że w całym regionie jest ich coraz więcej. A przecież możemy pochwalić się np. kowarską starówkę, która jest teraz omijana przez zwiedzających. Wystarczyłoby wybudować łącznik z Parku Miniatur do centrum Kowar, nawiązać współpracę z przewodnikami, by ściągać turystów centrum i stąd dopiero zawozić ich do kowarskich sztolni – powiedział Artur Wrona.

- Również mieszkańcy mają wiele ciekawych inicjatyw, które można zrealizować dzięki wspólnym działaniom. Kowary mają przeszłość typowo przemysłową. Obecnie ich przyszłość widzę w połączeniu turystyki właśnie z przemysłem – dodał.

Kowarzanin podkreślał również ważność sportu w swoim mieście. – Prężnie rozwija się piłka nożna, niedawno również siatkarze mieli dobre wyniki. Trzeba stawiać na rozwój sportu, głównie dla aktywizacji mieszkańców. Warto inwestować w infrastrukturę sportową oraz w sportowców poprzez np. stypendia. Tworzona jest też stacja sportów zimowych, do której gmina musi wybudować drogę dojazdową – podkreślał.
Na spotkaniu głos zabrał również Andrzej Strzelczyk, jeden z założycieli Towarzystwa Wspierania Rozwoju Regionalnego Razem dla Regionu, który pochodzi z Kowar i kandyduje do Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

– Przez wiele lat związany byłem z branżą turystyczną, dzięki czemu nauczyłem się pozyskiwać środki z funduszy unijnych. Tą wiedzą chętnie podzielę się z osobami, które chcą zrobić coś dla naszego regionu, by mógł prężnie rozwijać się. Niestety w Kowarach jest znikoma baza turystyczna, przez co wiele osób omija nasze miasto, jedynie przez nie przejeżdżając. Musimy zacieśnić współpracę między władzami gminnymi i powiatu, razem pozyskiwać nowych inwestorów, by rozbudowywać infrastrukturę hotelarską i gastronomiczną. Głównym problemem w Kowarach jest właśnie brak miejsc pracy - mówił Andrzej Strzelczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group