Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6039
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Razem dla Regionu” chce rozwoju Kowar

Wiadomości: Kowary
Wtorek, 23 września 2014, 8:08
Aktualizacja: 9:02
Autor: Mea
Fot. Mea
Towarzystwo Wspierania Rozwoju Regionalnego Razem dla Regionu przedstawiło podczas wczorajszej (22.09.) konferencji pomysły na rozwiązanie problemów Miasta Kowary.

Na spotkaniu był Artur Wrona, członek Towarzystwa, który jest również potencjalnym kandydatem na burmistrza Kowar. - Uważam, że Kowary mają ogromny potencjał zarówno turystyczny, jak i gospodarczy. Sądzę, że nie wykorzystaliśmy w pełni naszych szans na przyciągnięcie turystów, a trzeba podkreślić, że w całym regionie jest ich coraz więcej. A przecież możemy pochwalić się np. kowarską starówkę, która jest teraz omijana przez zwiedzających. Wystarczyłoby wybudować łącznik z Parku Miniatur do centrum Kowar, nawiązać współpracę z przewodnikami, by ściągać turystów centrum i stąd dopiero zawozić ich do kowarskich sztolni – powiedział Artur Wrona.

- Również mieszkańcy mają wiele ciekawych inicjatyw, które można zrealizować dzięki wspólnym działaniom. Kowary mają przeszłość typowo przemysłową. Obecnie ich przyszłość widzę w połączeniu turystyki właśnie z przemysłem – dodał.

Kowarzanin podkreślał również ważność sportu w swoim mieście. – Prężnie rozwija się piłka nożna, niedawno również siatkarze mieli dobre wyniki. Trzeba stawiać na rozwój sportu, głównie dla aktywizacji mieszkańców. Warto inwestować w infrastrukturę sportową oraz w sportowców poprzez np. stypendia. Tworzona jest też stacja sportów zimowych, do której gmina musi wybudować drogę dojazdową – podkreślał.
Na spotkaniu głos zabrał również Andrzej Strzelczyk, jeden z założycieli Towarzystwa Wspierania Rozwoju Regionalnego Razem dla Regionu, który pochodzi z Kowar i kandyduje do Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

– Przez wiele lat związany byłem z branżą turystyczną, dzięki czemu nauczyłem się pozyskiwać środki z funduszy unijnych. Tą wiedzą chętnie podzielę się z osobami, które chcą zrobić coś dla naszego regionu, by mógł prężnie rozwijać się. Niestety w Kowarach jest znikoma baza turystyczna, przez co wiele osób omija nasze miasto, jedynie przez nie przejeżdżając. Musimy zacieśnić współpracę między władzami gminnymi i powiatu, razem pozyskiwać nowych inwestorów, by rozbudowywać infrastrukturę hotelarską i gastronomiczną. Głównym problemem w Kowarach jest właśnie brak miejsc pracy - mówił Andrzej Strzelczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~///// 23-09-2014 8:22
Jak już coś to kandydant na burmistrza a nie prezydenta.....
~Smok Obibok 23-09-2014 10:10
hahahahahahahahahahahahahaha... parafrazując słowa znanego trenera piłkarskiego: Program Misiu Program!! a nie farmazony i mżonki :)
~Judyta 23-09-2014 10:18
"Wystarczyłoby wybudować łącznik z Parku Miniatur do centrum Kowar..." Jaki łącznik???
~Miś Tuliś 23-09-2014 12:01
"ŁĄCZNIK" - Może wybudować podwójny tunel, z zewnątrz zalać wodą i wpuścić rybki jak we Wrocławskim ZOO. To byłby hit. TURYŚCI JUŻ WALĄ DRZWIAMI I OKNAMI.
~pik 23-09-2014 13:44
Tak turystyka!!! Ludzie napewno bedą mieli prace. Rozumię Karpacz - powierzchnia Kowar i dwa razy mniej mieszkańców z turystyki moze jakoś im sie uda przeżyć. ale w kowarach dwa razy tyle mieszkańców taki sam podobna wielkość terenu i oni chcą dać ludziom prace w turystyce ??? ilu 100 moze 200 ludzi znajdzie prace a reszta ??? Na sile zrobic z nas miasto turystyczne. a fachowcy którzy robili w przemyśle sie marnują bo ktoś ma chore ambicje.
~gajowy 23-09-2014 18:17
Przez 4 ostatnie lata o panu Strzelczyku nic nie słyszałem. Nie zajął się żadną poważna kwestią ważną dla rozwoju miasta. Nie organizował lub współorganizował jakiejś ciekawej imprezy dla miasta i mieszkańców. Nie zajmował głosu na łamach prasy lokalnej czy kowarskiej w sprawach istotnych dla rozwoju zapyziałego miasta.TWRR" Razem dla Regionu" pana Jakiela /obecnego wicestarosty/przypomina o sobie zawsze kilka miesięcy przed wyborami. Niestety tej niestrawnej kaszanki wyborczej nie łykną Kowarzanie.
~emu 23-09-2014 20:42
Jestem przewodnikiem i kilka razy w miesiącu bywam w Parku Miniatur. Łącznik miałby o tyle sens, gdyby: 1. W centrum Kowar były toalety 2. W centrum Kowar była min. 1 restauracja i kilka mniejszych schludnych lokali. 3. Lekko odnowione byłoby "zaplecze" skądinąd malowniczych kamieniczek nad Jedlicą. Jak to może wyglądać: spójrzmy na centrum Vrchlabi, gdzie tak po prawdzie nie ma jakichś rzucających atrakcji, a jednak chce się zostać i masa turystów tam się kręci i koruny zostawia. I wówczas byłby sens owym łącznikiem iść do centrum Kowar. w tej chwili masa pieniędzy przelatuje temu miastu (=jego mieszkańcom!) koło nosa. Nie wygląda na to, by mieszkańcy Kowar chcieli się po nie schylić. A szkoda.
~Turysta 23-09-2014 21:32
Stacja sportów zimowych powinna powstać w Kowarach już dawno. To wstyd, żeby NAJWIĘKSZE (!!!) miasto w Karkonoszach nie miało w ogóle tras do narciarstwa zjazdowego. Nawet Świeradów się rozwija, a w Kowarach nic. No ale tam nie mają parku narodowego, a KPN to jak wiadomo betonowe łby - zawsze stoi okoniem przeciw jakimkolwiek inwestycjom (chyba że sam KPN coś buduje, to wtedy można wyciąć setki buków, tak jak to zrobiono choćby ostatnio na Chojniku). Dla KPN najważniejszy jest święty spokój, więc każda obca inwestycja jest niemile widziana.
~Turysta 23-09-2014 21:37
Popatrzcie jak się buduje takie rzeczy po czeskiej stronie. W Małej Upie w jeden sezon wybudowano kilka lat temu wyciąg krzesełkowy z trasami narciarskimi na Czoło w Kowarskim Grzbiecie. U nas od kilkudziesięciu lat nic nie da się zrobić. Czy tuż za granicą jest inna przyroda? Nie ma cietrzewi? NIE! Jest po prostu inne podejście i inni pracownicy w parku narodowym. Tam nie zamyka się wszystkiego na klucz, tylko dba o przyrodę w sposób zrównowazony, a więc także z poszanowaniem interesów lokalnej ludności. Efekt jest taki, że tam karkonoskie miasteczka rozkwitają, a u nas psy d..ami szczekają. Wymownym przykładem są właśnie Kowary, które powinny kokosy zbijać z turystyki, a tymczasem jest bida z nędzą, bo miasto ma pecha i leży w bliskim sąsiedztwie KPN.
~lukasik 23-09-2014 22:02
skończcie w koncu z tą turystyką. inwestycje warte miliony a pracy dla garstki ludzi. Na turystach zarobię ci co teraz tez już dobrze zarabiają. Wyciągi - kują po dupie tych co ziemie pod nie wykupili i mysleli ze zaraz sie nachapią. basen niech w koncu zrobą w okolicy nie ma żadnego naturalnego kąpieliska żadnych rowerków wodnych, kajaków - wyciągów i baz sportowych od ciula w okręgu
~myk 24-09-2014 6:33
Kowary są dziurą zabitą deskami i tak pozostanie na wieki.
~aruś 24-09-2014 12:19
A bajoro za /przed/ torami, które za komuny, było basem z wodnymi atrakcjami. A elewacje na niektórych kamieniczkach starówki. A to Towarzystwo kiedy powstało. Coś mi się widzi, że "wczora z wieczora" na użytek kampanii wyborczej
~@ kwnet 25-09-2014 2:36
kwnet.azartsat.pl (80.48.*.*) - pojęcia nie masz o tym, co piszesz, dzieciaku. Bez względu na to, pod iloma nickami napiszesz te same bzdury. Zajmij się lepiej wyciskaniem pryszczy gimbusie, bo na niczym innym się nie znasz.
~@@@@ nnn 25-09-2014 8:51
Głowa do góry Panie Wrona . Sport jest najważniejszy. Rozbudować boiska, wybudować nowe, dać igrzyska dla ludzi.........Super I proszę ich przeszkolić jak zdobyć mieszkanie od miasta. Przy wyborach 4 lata temu mówił Pan ,że jest Pan przedsiębiorcą, jak uzyskał Pan mieszkanie od miasta to był Pan tylko pracownikiem a teraz kim Pan jest - znowu przedsiębiorcą???????????
~fico 25-09-2014 18:58
do *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*) Mam zawsze jeden - nick. Co się tyczy nowych planów turystycznego rozwoju Kowar. Pożyjemy zobaczymy. Papier wszystko przyjmie - "aby żyło się lepiej".
~hеhe 25-09-2014 23:46
A, to znowu nasz stary znajomy fico fika. To po co się odzywasz, jak to nie do ciebie? Nie zauważyłem wcześniej nikogo o nicku "fico". A może rzuciła ci się w oczy porada o wyciskaniu pryszczy przez gimbusa i wziąłeś ją do siebie? Tak czy siak, znowu kłamiesz chłopaczku, aż uszy ci się czerwienią.
~222222222222 26-09-2014 11:36
Razem dla regionu teraz spotyka się w super luksusowych Hotelach , w sobotę Hotel Jelenia Góra , stać ich na to , szczególnie Jakiela, ile teraz piwa wypije?????????????
~pik 26-09-2014 21:40
Oby do wyborów, a potem znowu 10 lat będziemy starać sie zrobić z nas miasto turystyczne :)
~fico 27-09-2014 15:59
A mnie się podoba ten pomysł. Brawa dla Kowar! Bardzo dobrze że próbują coś ruszyć, oby wygrali z KPN-em i PTTK - dwiema instytucjami, które potrafią tylko rzucać kłody pod nogi.
~mieszkanka 27-09-2014 19:30
Fajna inicjatywa, trzeba dać szansę młodym, więc mają mój głos
~fico 28-09-2014 21:32
do *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*) Dziwny zwyczaj podawać się za innego forumowicza ?
~siko 30-09-2014 17:30
Właśnie. Czyżby "fico" - naczelny pogromca "TIK-taków" sam w końcu zapisał się do TIK i zmienił pseudo na "pik"? A to niespodzianka! Normalnie kabaret.
~Kowarzanin 4-10-2014 16:41
A co pan Wrona osiągną? Pracuje w kiosku teścia, mieszka w lokalu, który dostał od gminy i skończył zawodówkę. Daj se człowieku spokój z tym Burmistrzem, bo się kompromitujesz.
~mmm 9-10-2014 0:13
jejku... jak on wygląda... gdzie na burmistrza??? w życiu
~mercedes123 18-10-2014 20:29
dajcie szanse KOWAROM ale nie Wrona niech dalej sprzedaje zapałki a Miasto zostawi w spokoju i da się rozwijać poztawmy na nowe twarze i morze coś się zmieni

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group