Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7606
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Razem dla Filipka

Poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:49
Aktualizacja: Wtorek, 11 czerwca 2019, 13:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Razem dla Filipka
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (9.06) Park Zdrojowy w Cieplicach tętnił życiem i serdecznością. Wszystko za sprawą wielu osób, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. Podczas IV Festynu Charytatywnego dla Filipka Janasa – Małego Bohatera – atrakcji nie brakowało, a chłopiec po raz kolejny przekonał się jak wielu przyjaciół ma wokół siebie.

Festyn został zorganizowany przez Izabelę Janas - mamę Filipka, dla której był to debiut w roli organizatorki. Do pomocy zaangażowało się wiele osób i instytucji z Jeleniej Góry oraz okolic - w tym Janowice Wielkie, OSP Lubomierz, Stowarzyszenie Goduszyn i wiele innych. Przez ponad 8 godzin festynu charytatywnego można było skorzystać z wielu atrakcji, a także loterii fantowej (bardzo szybko rozeszło się 1500 losów, a na zakończenie losowano główne nagrody). Ponadto nie zabrakło licytacji, a w niej: vouchery do hoteli, na basen, na kurs prawa jazdy, wejściówki do różnych ciekawych miejsc, gadżety z autografami i wiele innych.

Filipek dwa lata temu nie miał szans mówić. A teraz? Dzięki intensywnej rehabilitacji oraz wszczepieniu komórek macierzystych mówi pełnymi zdaniami. Pięknie rozwija się intelektualnie. Niestety stan ruchowy się pogorszył. Wystąpiła silna spastyka, która rujnuje ciałko Filipka. Intensywna rehabilitacja pomaga mu, gdyż zmniejsza ból, łagodzi napięcie mięśniowe. W sierpniu mamy operację oczek. Czekamy na kolejne podanie komórek i nadal jeździmy. Miesięcznie do 3 tysięcy kilometrów, do takich miejsc, jak Świdnica, Wrocław, Wadowice, Cieplice. To codzienne rehabilitacje, bez których Filip przegra z tymi chorobami. I niestety zgasimy lampeczkę, którą jest nadzieja na lepsze jutro - wyznała Izabela Janas, mama Filipka.
Dlatego ogromnie się cieszę, że festyn był tak wyjątkowy. Zebrało się mnóstwo osób, pomagało i oddawało swoją cegiełkę na walkę o zdrówko dla Filipka - dodała mama chłopca.

W sumie podczas festynu zebrano 35 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

26
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
371
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group