Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ratunkiem światła

Środa, 19 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ratunkiem światła
Fot. Judyta Babiarz
Skrzyżowanie ulic Sobieszowskiej i Lubańskiej to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na drogowej mapie Jeleniej Góry. To się może zmienić po zamontowaniu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

Drogowcy planują przebudowę skrzyżowania. Jest ono bardzo niewygodne, a w godzinach szczytu – zatłoczone. Kłopoty z przejściem na drugą stronę ulicy mają piesi.

Groźnie bywa też wieczorami. Przekonał się o tym ostatnio kierujący oplem 27- letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Kiedy skręcał w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy hondy. Dwa samochody zderzyły się. Jeden z kierowców złamał nos, drugi – nogę. Panowie byli trzeźwi.

Policja podkreśla, że przyczyną wypadku była z pewnością nieuwaga. Jednak do zdarzenia mogłoby nie dojść, gdyby miejsce to było lepiej zabezpieczone. Choćby sygnalizacją świetlną.

Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów były dwa warianty poprawy sytuacji. Na skrzyżowaniu może się pojawić się właśnie sygnalizacja świetlna.
Pod rozwagę brana była także budowa ronda podobnego do tego, które istnieje dziś na trasie wylotowej z Jeleniej Góry do Zgorzelca.

– Zdecydowaliśmy, że zamontowane zostaną tam światła – mówi Czesław Wandzel, dyrektor MZDiM. Ich montaż zacznie się w końcu lipca lub na początku sierpnia. Sygnalizacja powinna być gotowa jeszcze we wrześniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
225
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group