Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6865
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ratownicy GOPR pilnie poszukiwani!

Środa, 11 marca 2015, 8:10
Aktualizacja: Czwartek, 12 marca 2015, 14:41
Autor: Angela
Region: Ratownicy GOPR pilnie poszukiwani!
Fot. Organizator
Karkonoska Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poszukuje ratowników. Ogłasza nabór i zaprasza chętnych na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w sobotę (14.03) o godz. 18.00 w stacji centralnej GOPR przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. – Będzie o tym, jakie warunki trzeba spełnić, jak wygląda egzamin oraz na czym polega praca ratowników górskich – informuje Mirosław Górecki, prezes Grupy Karkonoskiej GOPR.

Na pytanie, ilu ratowników Karkonoska Grupa GOPR potrzebuje, Mirosław Górecki odpowiada: każdą ilość. Prezes wyjaśnia, że do tej pracy nie wystarczy przygotowanie techniczne. – Do tego potrzebne jest serce, trzeba po prostu to kochać – mówi prezes Karkonoskiej Grupy GOPR.

A z tego wynika, że z wielu chętnych, sprawdzą się tylko nieliczni. – To nie jest praca komercyjna – uprzedza Mirosław Górecki. – Najważniejsze w naszej pracy jest niesienie pomocy ludziom w górach, to trzeba czuć i wówczas czerpie się z tego niesamowitą satysfakcję i przyjemność, cenniejszą od jakichkolwiek pieniędzy – dodaje wieloletni ratownik.

Podstawowym wymogiem jest dobry stan zdrowia. Trzeba też potrafić jeździć na nartach i dobrze orientować się w terenie w całej Kotlinie Jeleniogórskiej. Obecnie GOPR już prowadzi kurs pierwszego stopnia (teraz w Strzesze Akademickiej). Ale całe wyszkolenie ratownika trwa od dwóch do pięciu lat…

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group