Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2714
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Ratowali rzekę Bóbr w Janowicach Wielkich

Wtorek, 17 kwietnia 2012, 8:43
Aktualizacja: Środa, 18 kwietnia 2012, 7:44
Autor: Agrafka
Janowice Wielkie: Ratowali rzekę Bóbr w Janowicach Wielkich
Fot. Agrafka
40 tys. litrów śmieci zebrano w ramach inicjatywy „Ratujmy Bóbr 2012”, która zakończyła się w sobotę 14 kwietnia w Janowicach Wielkich. Akcja zorganizowana została przez Chrześcijański Ośrodek dla Osób Uzależnionych „Nowa Nadzieja” z Janowic Wielkich, a polegała na posprzątaniu zalegających na brzegach rzeki Bóbr nieczystości.

Sprzątanie Bobru w Janowicach Wielkich zorganizowano już po raz trzeci, a wzięli w nim udział podopieczni Ośrodka dla Osób Uzależnionych „Nowa Nadzieja”, jednak do samego sprzątania włączyli się również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach Wielkich, samorządowcy, pracownicy Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, nauczyciele oraz młodzież z Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.

- W ciągu pięciu dni akcji zebrano prawie 40 tys. litrów śmieci. Worki, rękawice oraz wywóz nieczystości zapewnił Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, oddział w Jeleniej Górze. Na zakończenie odbył się grill na terenie ośrodka dla wszystkich uczestników, na którym nie zabrakło kiełbasek ufundowanych przez Wójta Gminy, grochówki przygotowanej przez ośrodek „Nowa Nadzieja” oraz pieczywem, które podarowali państwo Agnieszka i Krzysztof Szpecht, prowadzący w Janowicach Wielkich piekarnię – powiedział Mateusz Caban, Inspektor ds. obsługi ruchu turystycznego, promocji gminy Janowice Wielkie.

Wójt gminy Kamil Kowalski wręczył organizatorowi a zarazem z-cy dyrektora ośrodka Jarosławowi Wasilewskiemu pamiątkowy dyplom oraz złożył serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników. Jednocześnie złożono deklarację, że za rok akcja zostanie na pewno powtórzona.

- Szczególne podziękowania należą się Robertowi Szmacińskiemu, który jeszcze przed rozpoczęciem akcji posprzątał brzeg rzeki niedaleko swojego domu, zbierając ponad 30 worków śmieci – dodał Mateusz Caban.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group