Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3788
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rano horror na drogach

Poniedziałek, 8 lutego 2021, 9:57
Aktualizacja: 10:03
Autor: WAC
Region: Rano horror na drogach
Fot. WAC
Po ostatnich obfitych opadach śniegu, bardzo trudne warunki panują dziś (8.02) na jeleniogórskich ulicach i na drogach powiatu karkonoskiego.

Na ulicach oraz drogach zalega rozjeżdżony śnieg. Momentami jest bardzo ślisko. To sprawia, że samochody poruszają się w wolnym tempie, a w wielu miejscach można napotkać ciężarówki, które utknęły w zaspach. Rano autobusy z jeleniogórskiego PKS Tour miały duże problemy z przejechaniem tras kursów wiodących przez gminę Janowice Wielkie oraz Kowary – Wojków. Kilka porannych autobusów linii nr 15 MZK, które miały dojechać do Michałowic przymusowo musiało zakończyć jazdę na przystanku przy domu Hauptmanna. Pozostałe autobusy komunikacji miejskiej kursowały normalnie - nawet te, które dojeżdżają do miejscowości górskich.

Jak informuje rzecznik prasowy spółek miejskich Zbigniew Rzońca wszystkie pojazdy służące do utrzymania zimowego dróg są obecnie w akcji i przejechały od wczoraj (7.02), od godz. 20.00 ponad 700 kilometrów. Ponad 60 osób bierze udział w utrzymaniu ulic i podlegających firmie chodników. Przejścia dla pieszych - zwłaszcza w pobliżu szkół podstawowych - odśnieżane są od godz. 4.00.

Pracownicy MPGK mają do swojej dyspozycji: 9 piaskarko - solarek, trzy samochody ciężarowe o ładowności 8 ton, które mogą być przeznaczone także do wywozu śniegu, 7 ciągników opłużonych wyposażonych w rozsypywacze, pług wirnikowy, trzy pługi lekkie z nośnikami, dwie ładowarki oraz inny, specjalistyczny sprzęt, używany w razie potrzeby - wylicza Z. Rzońca. - Firma odśnieża 255 km dróg i ulic. Są one podzielone na cztery kategorie odśnieżania i piątą kategorię - chodników. W pierwszej znajdują się drogi krajowe, Al. Solidarności, Jana Pawła II czy ul. Wolności. Tam firma działa najpierw. Na końcu znajdują się uliczki boczne - osiedlowe.

Pracownicy MPGK proszą jeleniogórzan o to, by nie zastawiali samochodami uliczek wąskich - zwłaszcza osiedlowych. Uniemożliwia to ich odśnieżanie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
8%
Cieszy
14
17%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
16
19%
Złości
45
54%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (108)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group