Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2158
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rajdowcy w hołdzie zmarłemu koledze

Poniedziałek, 12 września 2016, 10:14
Aktualizacja: Wtorek, 13 września 2016, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Rajdowcy w hołdzie zmarłemu koledze
Fot. Przemek Kaczałko
Rodzina, przyjaciele, znajomi, ludzie, których łączy pasja do sportów motorowych towarzyszyli w sobotę (10.09) Wojciechowi Szumskiemu w ostatnim rajdzie – rajdzie ku niebiosom. Pogrzeb tragicznie zmarłego pilota rajdowego odbył się w Piechowicach, a ceremonii towarzyszyła „minuta W”, czyli 60 sekund ryku silników dla Wojtka.

- Wojtek był człowiekiem bardzo koleżeńskim, o wielkiej pasji. Kochał rajdy i samochody, czego przykładem jest warsztat, który prowadził wspierając przy tym innych zawodników, w tym także mnie, bezinteresownie – wyznał Paweł Chudziński. - Próbował także swoich sił w zawodach rangi amatorskiej z sukcesami zarówno jako kierowca, jak i pilot. Człowiek otwarty, wielkiego serca i pasji – dodał przyjaciel W. Szumskiego.

- Niegdyś inny z kolegów również związany z rajdami zadzwonił do mnie z pytaniem, czy oddałbym krew dla jego dziecka. Natychmiast podzwoniłem po znajomych z naszego lokalnego środowiska rajdowego, w tym do Wojtka z prośbą by pomógł. Prosić nie musiałem. Zarówno Wojtek jak i inni, a była to bardzo liczna grupa - o świcie stawili się w punkcie krwiodawstwa, w którym przez cały dzień do jego zamknięcia oddawaliśmy krew. Wojtek był prawdziwym przyjacielem, był jednym z nas, czyli ludzi połączonych wspólną pasją. W rozmowach po tym dramatycznym wydarzeniu najczęściej padało stwierdzenie „nasz Wojtuś”. Wszyscy takiego Go zapamiętamy – dodał Paweł Chudziński.

40-letni Wojciech Szumski zmarł w wyniku wypadku, do którego doszło 4 września podczas rajdu Tarmac Masters na odcinku Wieściszowice – Rędziny. Był to czwarty odcinek specjalny zawodów w okolicach Kamiennej Góry, które po wypadku załogi Mitsubishi Lancer Evo X zostały natychmiast przerwane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group