Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5746
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rajd Narciarski „Karkonosze 2017” – ruszyły zapisy

Sobota, 14 stycznia 2017, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Rajd Narciarski „Karkonosze 2017” – ruszyły zapisy
Fot. Robert Czepielewski
Zbliża się 62 Rajd Narciarski „Karkonosze 2017”, którego organizatorem jest Oddział PTTK "Sudety Zachodnie" przy współudziale Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Komisji Turystyki Narciarskiej Zarządu Głównego PTTK w Krakowie.

Rajd potrwa 7 dni i rozpocznie się 11 marca. Zapisy już trwają. Zgłoszenia można składać w Oddziale PTTK Sudety Zachodnie lub drogą elektroniczną wysyłając zgłoszenie na adres email oddziału pttk@pttk-jg.pl. Regulamin rajdu i karty zgłoszeniowe są do pobrania na stronie internetowej oddziału.
Osoby, które zapiszą się wcześniej płacą mniejsze wpisowe. Jak co roku organizatorzy przygotują dwie trasy. Jedna to jest trasa skiturowa, a druga trasa śladowa dla biegaczy narciarskich. Obie będą prowadzone przez przewodników sudeckich przy pomocy przodowników turystyki narciarskiej.

- Będziemy wędrować z pełnym wyposażeniem w plecakach, a noclegi będą odbywały się w schroniskach. I wokół tych schronisk zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie będziemy robić rundy. Ponieważ jednak jest to 7 dni na nartach w górach nie jest to rajd dla nowicjuszy, szczególnie jeśli chodzi o skiturowców, natomiast trasa biegowa jest trochę łatwiejsza. Nie mniej, trzeba umieć zjechać na „biegówkach” z dosyć pochyłych stoków - powiedział Andrzej Mateusiak, wiceprezes Oddziału PTTK Sudety Zachodnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group