Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 1641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rajd Karkonoski: po spotkaniu z kibicami i mediami

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 maja 2012, 20:41
Aktualizacja: Czwartek, 31 maja 2012, 3:25
Autor: Przemo
Fot. użyczone
W jeleniogórskim Pasażu Grodzkim odbyła się konferencja prasowa z udziałem najlepszych polskich rajdowców: Kajetana Kajetanowicza, Tomasza Kuchara i Michała Bębenka, którzy w dn. 1–3. czerwca stoczą batalię o zwycięstwo w 27. Rajdzie Karkonoskim. Spotkanie było otwarte również dla kibiców.

Uczestnicy środowej konferencji w Pasażu Grodzkim zgodnie podkreślali, że Rajd Karkonoski to jeden z najtrudniejszych rajdów asfaltowych w Polsce, o ile nie najtrudniejszy:

- Jest to jeden z najtrudniejszych rajdów, o ile nie najtrudniejszy z wielu powodów. Głównie chodzi o konfigurację trasy, ale to dobrze, że jest taki trudny bo fajnie się wygrywa. Ten rajd jest w faktycznych, nieprzewidywalnych górach. Rajd Świdnicki też jest w górach, ale tamte są bardziej przewidywalne. Organizacja jest świetna głównie z tego powodu, ze sam pan dyrektor (Marek Kisiel - przyp.) ma świetne nastawienie do zawodników - stwierdził aktualny mistrz Polski, Kajetan Kajetanowicz.

- Liczę na to, że będzie dobra walka na odcinkach specjalnych, w miarę jednostajna pogoda, kibice dopiszą, a w niedzielę wszystko sie rostrzygnie - mówił Michał Bębenek.

Podczas konferencji, która przebiagała w luźnej atmosferze pytania zadawali przedstawiciele mediów, jak również kibice. Nie brakowało humorystycznych elementów:

- Na starcie rajdu wszyscy mamy równe szanse, niestety w praktyce wygląda to trochę inaczej. Jak był Bouffier to było raczej wiadomo kto wygra, ten sezon też jest zdominowany przez jednego pana (uśmiech), ale miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej - mówił Tomasz Kuchar.

Będący w wyśmienitej formie Kajetanowicz odpowiedział również na pytanie o ilość odcinków specjalnych, jakie "odpuści" rywalom:

- Każdy z nas pojedzie najszybciej jak tylko się da. Chciałbym wygrać jak najwięcej odcinków, a przede wszystkim wygrać rajd. Odpowiadając na pytanie... ściągi nie wziąłem (uśmiech) - żartował "Kajto".

Po części oficjalnej zgromadzeni kibice mogli odebrać plakaty z autografami, a także porozmawiać w "cztery oczy" z utytułowanymi kierowcami, z których wielu sportowców mogłoby brać przykład jak zapracować na sympatię wiernych fanów. Jak widać "woda sodowa" nie uderzyła im do głowy, co cechuje prawdziwych profesjonalistów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~truron 30-05-2012 21:00
Ciekawe kto wydał zgode na trenowanie na drodze do Chrośnicy przy normalnym ruchu ?
~kibic 30-05-2012 21:54
sołtys Proboszczowa.............
~kristofsx 30-05-2012 23:14
QHR Ogniaaaaa!
~aaaaaaaaaaaa 30-05-2012 23:24
LOPEZ:D
~Zdziwiony 31-05-2012 8:47
Jak to jest, że IV ligowy kopacz niejednokrotnie ma się za wielką gwiazdę, a zawodnicy walczący o tytuł rajdowego MP są normalni wyluzowani i bez napinki.
~Życie :) 31-05-2012 10:10
Bo czym mniejszy robaczek tym bardziej się chce wypromować po prostu kompleksy i chce się w ten sposób dowartościować może za dziecka był bity np. :) Chłopaki z RMSP to naprawdę pokazują klasę i wzór do naśladowania luzem i optymizmem to nie IV Liga :)
~stefannn 31-05-2012 11:20
Dobre Panie na obsłudze ;]

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group