Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3096
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rafał Szymański zachował funkcję

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 16:18
Aktualizacja: Środa, 18 kwietnia 2018, 6:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rafał Szymański zachował funkcję
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (17.04) odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej Jeleniej Góry, podczas której miała miejsce burzliwa dyskusja nad wnioskiem grupy radnych o odwołanie z funkcji przewodniczącego Komisji Kultury – Rafała Szymańskiego. To pokłosie wpisu na Facebook'u, po którym radny przeprosił za obraźliwe słowa, ale części radnym to nie wystarczyło.

W głosowaniu nad odwołaniem z funkcji przewodniczącego Komisji Kultury 9 radnych było "za" (Anna Bałkowska, Alicja Dusińska, Stanisław Dziedzic, Miłosz Kamiński, Krzysztof Kroczak, Robert Obaz, Konrad Sikora, Bożena Wachowicz-Makieła, Danuta Wójcik). Przeciw temu wnioskowi opowiedziało się 10 radnych: Janina Ziętek, Leszek Wrotnieski, Rafał Szymański, Alicja Szklarska, Józef Sarzyński, Józef Rypiński, Anna Ragiel, Ireneusz Łojek, Zbigniew Ładziński, Dawid Jezierski. Dwa głosy były wstrzymujące się (Józef Kusiak, Piotr Miedziński), a Wojciech Chadży nie głosował. Nieobecny tego dnia był Oliwer Kubicki. Tym samym stosunkiem głosów 9:10 wniosek odrzucono i Rafał Szymański nadal może pełnić funkcję szefa Komisji Kultury.

Przypomnijmy. Podczas dyskusji na Facebook'u na temat aborcji, jedna z osób udzielających się w komentarzach w ostrych słowach stwierdziła, że nie ingeruje co radny robi ze swoim przyrodzeniem, a ona ma prawo robić co chce ze swoją macicą. R. Szymański przekręcając nazwisko rozmówczyni stwierdził, że „macicę może Pani sobie wyciąć i wrzucić do kibla. W sumie to jakiś pomysł, bo chyba się Pani nie przyda”. Tego samego dnia radny wystosował oświadczenie: Chciałem przeprosić panią Angelinę (nazwisko do wiadomości redakcji) i wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte moim zbyt ostrym wpisem w facebookowej dyskusji na temat aborcji. Choć nadal stoję na stanowisku, że życie dziecka w łonie matki jest najwyższą wartością i należy je bezwzględnie chronić, nie tłumaczy to mojej emocjonalnej wypowiedzi. Publiczna debata o prawach kobiet i prawie do życia istoty ludzkiej, jaką jest poczęte dziecko, powinna toczyć się na poziomie odpowiadającym wadze tego zagadnienia.

Jutro więcej informacji na temat przebiegu gorącej dyskusji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group