Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7329
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rafał Fronia odebrał nagrodę rajców

Środa, 30 października 2019, 14:16
Aktualizacja: Piątek, 1 listopada 2019, 7:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rafał Fronia odebrał nagrodę rajców
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (30.10) podczas XIII sesji Rady Miasta Jeleniej Góry, Rafał Fronia odebrał nagrodę, którą w tym roku przyznali mu miejscy rajcy. Himalaista na każdym kroku podkreśla swoje przywiązanie do stolicy Karkonoszy – nawet w najwyższych górach świata.
Tylko nieliczni z pasji potrafią stworzyć sobie pracę, z pracy pasję, a z obu tych wartości zbudować firmę dającą źródło utrzymania wielu osób - w dodatku znaną przez dziesiątki tysięcy ludzi, dla których turystyka jest wartością. Określenie: jedyny w swoim rodzaju jeleniogórzanin jest dla niego krępujące, ale trudno określić to inaczej, bo kto z nas przyczynił się do budowy studni dla ubogich w wodę obszarów Kamerunu? Kto będąc mieszkańcem Jeleniej Góry przyczynił się do stworzenia map chociażby dla Bornholmu i był uczestnikiem chociażby 11 wypraw na ośmiotysięczniki? - czytał podczas laudacji Wojciech Chadży, przewodniczący Rady Miasta.

Sam nagrodzony zapewnił radnych, że to nie koniec jego działalności na rzecz Jeleniej Góry, a przed sobą ma niezmiennie ambitne plany.

Jest to jakieś ukoronowanie tego, co robię. Docenienie tego, gdzie jestem, gdzie żyję i zamierzam spędzić czas do samego końca. To nagroda dla wszystkich jeleniogórzan, skoro doceniamy to, że ktoś jest dumny, że mieszka w Jeleniej Górze - wyznał Rafał Fronia, który w najbliższych planach ma zimową wyprawę na Karakorum, następnie wyprawę letnią na Broad Peak, a kolejnej zimy na K2.

R. Fronia jest też właścicielem Wydawnictwa Turystycznego PLAN, więc zapowiada również kolejne publikacje promujące Jelenią Górę.

Twoja reakcja na artykuł?

19
68%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group