Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6540
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rady dla kibiców

Wtorek, 6 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:28
Autor: TEJO
W sobotę i niedzielę 10 i 11 grudnia w czeskim Harrachovie zmierzy się ze sobą światowa czołówka skoczków narciarskich. Zawody tej rangi przyciągają rzesze kibiców dopingujących swoich ulubieńców.

Straż Graniczna, wzorem lat ubiegłych jest dobrze przygotowana do odprawy zwiększonej ilości podróżnych, niemniej jednak przed wyjazdem warto skorzystać z kilku praktycznych rad.
Od soboty do niedzieli przejście graniczne Jakuszyce - Harrachov udostępnione będzie tylko dla ruchu osobowego. Otwarte będą dodatkowe pasy odprawowe i zwiększy się obsada kontrolerska.

– W tym czasie wstrzymany zostanie całkowicie ruch samochodów ciężarowych. Te będą kierowane przez policję na parkingi lub inne przejścia graniczne – zapowiada ppłk Leszek Duczyński, rzecznik Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Do Harrachova można także dojechać, przekraczając granicę w Lubawce, Przełęczy Okraj, Czerniawie Zdroju, Zawidowie, Bogatyni, Porajowie. Przed wyjazdem warto sprawdzić ważność swoich dokumentów.

Granicę można przekraczać na podstawie paszportu lub dowodu osobistego zarówno nowego jak i starego wzoru. Dzieci do lat 16 wpisane do paszportu rodziców, a podróżujące w ich obecności, nie muszą posiadać własnych dokumentów. Dotyczy to również wpisanych do dowodów osobistych starego wzoru, z tym że mieszkańcy spoza gmin przygranicznych muszą zameldować się na pobyt czasowy w takiej gminie.

Dziecko posiadające własny paszport lub dowód osobisty może samodzielnie przekraczać granicę. Inne dokumenty, takie jak legitymacja szkolna, prawo jazdy nie uprawniają do przekraczania granicy.

W razie jakichkolwiek kłopotów zawsze można zwrócić się o pomoc do funkcjonariusza Straży Granicznej w przejściu granicznym lub skorzystać z telefonu zaufania Łuzyckiego Oddziału Strazy Granicznej w Lubaniu 075 722 2757.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group