Piątek, 7 maja
Imieniny: Benedykta, Ludmiły
Czytających: 5993
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Radośnie i bezpiecznie przy szkołach

Środa, 24 sierpnia 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Radośnie i bezpiecznie przy  szkołach
Fot. .....
Do 31 października br. cztery jeleniogórskie szkoły zyskają place zabaw dla najmłodszych dzieci. Miasto ogłosiło przetarg na te zadania. Inwestycje zostaną przeprowadzone w ramach rządowego programu Radosna Szkoła. Przedsiębiorcy zainteresowani wykonaniem tego zadania mogą składać swoje oferty do końca sierpnia.

Nowy plac zabaw stanie m.in. przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Armii Krajowej, gdzie zadaniem wykonawcy będzie wytyczenie granic placu, zdjęcie 10 cm warstwy ziemi, wykonanie studni chłonnych, położenie nawierzchni syntetycznej w kolorze pomarańczowo – niebieskim oraz uzupełnienie jej trawnikami i nasadzeniami. Na nich staną zestawy zabawowe, w tym: huśtawki wagowe, wieże bocianie gniazda czy bujaki w kształcie kogutów i koni. Na placu ustawione zostaną ławki i kosze na śmieci, zawieszona będzie również tablica z regulaminem placu zabaw „Radosna Szkoła” i wieszakami. Całość będzie ogrodzona siatką.

Przy „ trójce” przy ul. PCK w Cieplicach na takiej samej nawierzchni i stałych elementów stanie zestaw zabawowy czterowieżowy z trzema zjeżdżalniami, mostkiem wiszącym, pomostem z belką, ścianką wspinaczkową, kominem z opon, modułem kółko - krzyżyk i sklepikiem. Będą też huśtawki wahadłowa i wagowa, bujaki, ławki i kosze na śmieci.

Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Paderewskiego zyska zestaw zabawowy z tunelem, wieżą z dachem, długim ślizgiem, trzema wieżami bez dachu, mostkiem ruchomym, siatką z lin, dwiema ściankami wspinaczkowymi, belką skośną do wspinania i trapem skośnym z liną oraz innymi elementami, w tym bocianim gniazdem.

Przy SP nr 11 przy ul. Moniuszki natomiast na standardowo przygotowanej nawierzchni zamontowany zostanie zestaw zabawowy z wieżą z dachem, długim ślizgiem, drabinką poziomą i pomostem z ruchomymi klockami, zestaw zabawowy z wieżą z dachem, długim ślizgiem, wieżą bez dachu, rurą strażacką, drążkiem do przewrotów, drabinką pionową i ukośną, siatką z lin i belką skośną do wspinania, huśtawki i bujaki.

- Są to place zabaw dla najmłodszych dzieci w wieku sześciu i siedmiu lat. W ostatnich latach wybudowanych zostało bowiem sporo boisk dla starszych dzieci i młodzieży, a teraz chcemy zadbać o tych najmłodszych, by oni też mieli przy szkole własny kąt, gdzie będą czuli się bezpiecznie i gdzie będą mogli się bawić. W planach na ten rok mieliśmy budowę pięciu takich placów zabaw, z czego piąty miał stanąć przy Szkole Podstawowej nr 7. Niestety zaostrzone wymogi, co do wielkości takiego placu, uniemożliwiły realizację tego planu. Teraz staramy się, by w zamian pozwolono nam wybudować jeszcze jeden taki plac innej szkole. Bierzemy pod uwagę dwie placówki, ale o szczegółach jeszcze nie będziemy mówić. Chcielibyśmy by w tym roku powstało pięć takich placów, a kolejne pięć w roku przyszłym. Mamy nadzieję, że pierwsze place w ramach programu „Radosna Szkoła” zaczną służyć dzieciom już we wrześniu – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Szacowany koszt czterech placów zabaw to około 900 tys. zł z czego połowa będzie pochodziła z budżetu państwa, a pozostała połowa z budżetu gmin.
Program „Radosna szkoła”, którego realizacja została zaplanowana na lata 2009 – 2014 ma stworzyć sześcio i siedmiolatkom bezpieczne warunki w zakresie nauki i wychowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group