Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6426
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Radni zaakceptowali podwyżkę za wodę i ścieki

Piątek, 3 lutego 2012, 16:16
Aktualizacja: Niedziela, 5 lutego 2012, 15:35
Autor: bc
JELENIA GÓRA: Radni zaakceptowali podwyżkę za wodę i ścieki
Fot. ...
Od marca cena wody, dostarczanej jeleniogórzanom przez spółkę "Wodnik", będzie wyższa o 9,65 proc., a ścieków o 3,68 proc. Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj tłumaczył podwyżkę potrzebą uzyskania pieniędzy na rozbudowę sieci kanalizacyjnej, m.in. w Cieplicach. Mniej zamożni mieszkańcy mają dostać rekompensaty do dodatków mieszkaniowych.

Radni po długiej dyskusji, przy 12 głosach "za", 7 "przeciw" i 2 wstrzymujących się zaakceptowali zmianę taryf.
Za wodę i ścieki trzeba będzie płacić w Jeleniej Górze średnio o 6,65 proc. Co to oznacza dla indywidualnych odbiorców? Dla nich metr sześcienny wody będzie od marca droższy o 49 groszy, a ścieków - o 18 groszy.

Projekt zmiany tych taryf spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem radnych Prawa i Sprawiedliwości. Przeciw głosował również Klub "Razem dla Jeleniej Góry". - Nie ma powodów do tak dużej podwyżki - argumentował radny Miłosz Sajnog. Zwrócił się też do prezydenta miasta z wnioskiem o podjęcie rozmów na temat funkcjonowania spółek komunalnych. Natomiast radni lewicy zapowiedzieli, że będą głosować "za", ale pod warunkiem, że ta podwyżka zostanie najuboższym zrekompensowana. - Taki wniosek złożyli też radni PO - poinformował zastępca prezydenta H. Papaj i zapewnił, że najmniej zamożni mieszkańcy miasta otrzymają taką pomoc.

Część radnych zwracała jednak uwagę, że należałoby poszukać rezerw w "Wodniku". - Jeśli spółka chce płacić coraz więcej swojej załodze, która produkuje coraz mniej wody, bo popyt na pobór się zmniejsza, to trudno mi znaleźć uzasadnienie dla tej taryfy - stwierdził radny Leszek Wrotniewski. - No może tylko to tłumaczą planowane duże inwestycje - dodał.

Prezydent Marcin Zawiła zapewnił radnych: Jeśli nie będzie znaczącego wzrostu inflacji, to przez dwa lata nie będzie podwyżki cen wody i ścieków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (152) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group