Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni wielofunkcyjni

Sobota, 8 listopada 2008, 20:29
Aktualizacja: Niedziela, 9 listopada 2008, 10:44
Autor: Mar
Jelenia Góra: Radni wielofunkcyjni
Fot. TEJO
Radni stowarzyszenia Wspólne Miasto podpisali porozumienie o współpracy ze stowarzyszeniem Dolny Śląsk XXI, którego liderami są Rafał Dutkiewicz, Kazimierz Ujazdowski, a w naszym regionie prezydent Bolesławca, Piotr Roman.

- Funkcjonuje ono jako związek lokalnych stowarzyszeń, takich jak nasze – wyjaśnia przewodniczący klubu radnych WM w Jeleniej Górze, Miłosz Sajnog – Pozostaniemy radnymi WM i nadal jesteśmy jego członkami. Bo w stowarzyszeniu DŚ XXI jest Wspólne Miasto,a przez to i my osobiście. Do jeleniogórskiego koła Dolnego Śląska XXI przyłączyli się tacy ludzie jak radny z Janowic Wielkich, Kamil Kowalski, który o mało co nie został wójtem w tej gminie podczas ostatnich wyborów samorządowych, czy Wiesław Gierus, od dawna współpracujący z WM. Deklaracje członkowskie składają kolejni chętni.

Miłosz Sajnog kilka tygodni temu został wybrany członkiem zarządu wojewódzkiego stowarzyszenia. Teraz został przewodniczącym koła w Jeleniej Górze. Jego zastępcą jest radna Anna Ragiel. Jak mówi M. Sajnog, stowarzyszenie będzie walczyć między innymi z politycznym dzieleniem pieniędzy pomocowych. Każda zmiana na stanowisku marszałka województwa to inne preferencje jeśli chodzi o podział środków.

Dolny Śląsk XXI jest z kolei elementem stowarzyszenia Polska XXI, które ma ambicję wnieść inne, samorządowe i obywatelskie spojrzenie do polskiej polityki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group