• Poniedziałek, 16 lipca 2018
  • Godz. 12:17
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 5842
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Radni przedstawią propozycje zmian w budżecie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 3 stycznia 2018, 15:28
Aktualizacja: Piątek, 5 stycznia 2018, 7:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W lokalnej polityce trwa gorąca debata nad budżetem miasta na rok 2018 (głównie za pośrednictwem mediów). Podczas ostatniej sesji, na stanowisko przewodniczącego powrócił Leszek Wrotniewski, a projekt budżetu miasta autorstwa prezydenta nie uzyskał wymaganej większości. Jutro (4.01) radni mają przedstawić propozycje zmian w budżecie.

Na czwartek (4.01) Leszek Wrotniewski (klub DRS) i Ireneusz Łojek (klub PiS) zapowiedzieli konferencję prasową, na której szerzej omówią powody odrzucenia projektu budżetu miasta na rok 2018, a także przedstawią zmiany, dzięki którym mają zagłosować za przyjęciem budżetu.

- Trzeba pogratulować prezydentowi, że w końcu zbudował konstruktywną opozycję w stosunku do siebie – powiedział z przekąsem Leszek Wrotniewski, który podkreśla, że osobiście (podobnie jak pozostali radni) składał wiele propozycji do budżetu, które nie zostały uwzględnione przez prezydenta. - Skierowaliśmy wnioski budżetowe w terminie określonym w harmonogramie prac nad budżetem. Nawet prezydent kilkukrotnie wypowiadał się, że radni składali wielomilionowe oczekiwania – powiedział przewodniczący Rady Miejskiej.

Przedstawiciel obecnej większości w Radzie zapowiada, że nie chodzi o radykalne zmiany w budżecie, a podczas sesji nie można było ich zgłosić, bowiem większość uformowała się tuż przed posiedzeniem i nie było czasu na wypracowanie konkretnych poprawek. - Potrzebowaliśmy kilku dni, żeby uzgodnić własne plany i zobaczyć jakie są możliwości budżetu na realizację tych rzeczy, które naszym zdaniem powinny być zrealizowane – uzasadnia L. Wrotniewski, który zapewnia, że nie ma takiego zagrożenia, żeby Jelenia Góra po 31 stycznia była bez uchwalonego budżetu. - W styczniu prezydent może realizować to, co zaplanował w oparciu o Wieloletnią Prognozę Finansową i projekt budżetu. Nie ma zagrożenia dla funkcjonowania miasta – zaznaczył szef Rady.

- Uchwalenie budżetu to wyłączna kompetencja Rady Miejskiej i zaproponowane przez nas zmiany również można uchwalić lub odrzucić, ewentualnie wprowadzić kolejne poprawki – dodał L. Wrotniewski, który rozważa, czy weźmie udział w zaplanowanym na 10 stycznia (godz. 17:00 w Książnicy Karkonoskiej) panelu dyskusyjnym na temat budżetu miasta, który chce zorganizować Komitet Obrony Demokracji. - Szkoda, że Marcin Zawiła nie rozmawia bezpośrednio z radnymi, jak prezydent Legnicy, tylko chowa się za plecami swojego bezpośredniego zaplecza politycznego. Za tydzień będziemy już mogli rozmawiać o konkretach – deklaruje lider Rady Miejskiej.

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~ 3-01-2018 16:46
Zawiła chowa się za plecami KODu, bo w razie czego to kodziarze będą mięsem armatnim i zbiorą wszystkie baty. To normalne tchórzliwe zachowanie, charakterystyczne dla Zawiły.
~Marcin Kaflik 3-01-2018 17:00
Cięcie wydatków na biurokrację to podstawa - tutaj powinno znaleźć się brakujące 10 mln na oświatę!
~fra 3-01-2018 19:39
do: ~Marcin Kaflik (17:00)
W samej oświacie też są oszczędności.
~JM 4-01-2018 8:56
do: ~fra (19:39)
Na oświacie i sporcie oszczędzać nie można. Co nie sprawia że mają być studnią bez dna. Wysportowani i sprawni fizycznie młodzi ludzie to późniejsze oszczędności w służbie zdrowia!
~Bambo 3-01-2018 17:24
Panie Wrotniewski z całym szacunkiem... Nadal wodolejstwo!!! To co?... Oświadczyliście nie wyrażając zgody na budżet, nie mając konkretnych planów, co do zamiarów?... Zmiany będą "nieradykalne", ale czy potrzebne mieszkańcom Jeleniej Góry - tak, aby każda złotówka.... itd. To może z tych wielu propozycji zmian może kilka przedstawić na forum publicznym?... Macie odwagę?... Poprzednio (w tamtym roku) tego nie uczyniliście!
~ 3-01-2018 18:05
do: ~Bambo (17:24)
Rozumiesz, co to jest konferencja prasowa? Rozumiesz, co to znaczy jutro? To czekaj teraz cierpliwie i jutro poznasz odpowiedzi. Nie próbuj wciągać radnych w bójki słowne na jakimś forum w internecie. Przyjdź na konferencję, pokaż facjatę i zadaj pytania, a nie chowaj się za monitorem.
~Bambo 3-01-2018 18:16
do: ~ (18:05)
Obawiam się, że na zadane pytania nie umieli by odpowiedzieć! Poza tym warto się przedstawić. Za facjatą anonimowości twoja wypowiedź jest jest tylko bełkotem!
~Bambo 3-01-2018 18:17
do: ~ (18:05)
P.S. Mieszkańcy maja prawo znać konkrety a nie tylko ogólniki. W końcu na bezradnych głosowaliśmy. To oni nam służą nie my im!
~ 3-01-2018 18:23
do: ~Bambo (18:16)
Bambo to twoje nazwisko? Więc najpierw sam się przedstaw, a potem pouczaj innych. Póki co snujesz same domysły i niczym nie poparte teorie.
~Bambo 3-01-2018 18:58
do: ~ (18:23)
Nie wiem kim ty jesteś!!! Ja przynajmniej mam pseudonim - ty nic! Niczym nie poparte teorie? Co nie chodzisz na wybory? Co twoim zdaniem rani tylko za przeproszeniem "piedzą w sołki" i biorą za to kasę? Wydają tylko oświadczenia i robią konferencje prasowe? Jak mówi pismo: "Po owocach ich poznacie"... Nie na powstają dzieła dla mieszkańców, tylko podczas faktycznego działania. Więc skoro już doszedłeś do wniosku - anonimie; że mam rację, wypadało by publicznie przedstawić kilka propozycji, no nie!!! Jeśli są istotne to dobrze, jeśli nie to posypią się na was (nich) gromy z jasnego nieba. W końcu porządnego radnego rozpoznać nie po tym jak zaczyna, tylko jak działa! To też twoim zdaniem sianie fermentu (bójki słowne)?. Oni są dla mnie m.in. nie dla siebie - pamiętaj o tym.P.S. Nie zamierzam się przedstawiać komuś, kto sam jest anonimem tutaj. No gościu - więcej odwagi.
~ 3-01-2018 20:22
do: ~Bambo (18:58)
Takie teksty może działają na dzieci w podstawówce. Podpuszczać możesz swoich kolegów. Nie nawołuj pajacu do zrzekania się anonimowości, jeśli sam jesteś anonimowy. Gdy dzwonisz przez telefon do obcej osoby, to też wymagasz, żeby ktoś się najpierw przedstawił, a dopiero mówisz po co dzwonisz? Nawet policja najpierw się legitymuje, a potem pyta o nazwisko. Śmieszny jesteś mały człowieczku. Przedstawiasz się jako Bambo? Spoko, ja jestem Murzynek. Jeszcze raz powtarzam - idź na konferencję i zadaj pytania, zamiast bezpodstawnie zakładać, że radni na twoje pytania odpowiedzi nie znają. Tani populisto.
~Bambo 3-01-2018 21:05
do: ~ (20:22)
Byłem przekonany, że chodzisz do podstawówki! Dzieciaki z podstawówek lepiej odwracają kota ogonem niż ty. Czytając twoje wypociny. No ale jak na murzyna to całkiem nie złe. Szkoda, że nie rozumiesz co się dzieje i nie piszesz konkretów. A może ty to jeden z tych sygnatariuszy? Nie mam ochotę marnować swojego cennego czasu na jakiś konferencjach o kant czterech liter rozwalonych. Chcę konkretnych działań od tych co m.in. za moje pieniądze siedzą w ratuszu. Skąd wiesz że jestem mały?... A może ty jesteś przerośnięty i gruby? To, że nie masz nic do powiedzenia to nie mów. Odbiegasz od tematu. Przeczytaj ze zrozumieniom artykuł i pisz, albo nie pisz tani komentatorze od siedmiu boleści. P.S. Nie mam zamiaru na konferencjach słuchać czczego bredzenia. Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane. Poza tym mógłbym ciebie tam spotkać. I obawiam się że nie miał byś nic do powiedzenia. Na orszak Trzech Króli się wybieram. Tam będzie przynajmniej fajna atmosfera - jak co roku. No i nikt nie będzie wygłaszał hendologii na temat ideologii i to bez konkretów. Murzynku.
~ 3-01-2018 21:13
do: ~Bambo (21:05)
Zamiast marnować czas na forach lepiej go zmarnuj na konferencji. Bambusie. Tak myślałem, że nie przyjdziesz. Tacy jak ty nigdy nie przychodzą, tylko zatruwają powietrze na odległość. Jesteś mały intelektualnie. Nawet tego nie zrozumiałeś.
~Bambo 3-01-2018 21:30
do: ~ (21:13)
Sam zachowujesz się jak czub bambusowego drzewa. Od twoich poglądów śmierdzi na odległość tani hejterze. Oj rozumek to masz. Klapy na oczach i konferencja.Zszywasz to jak wieprza z podszewką, a po takim rzemieślniku jak ty - do cechu nienależącym (a może należysz) łatwo jest rozpruć. Świecąc przykładem w dobieraniu subtelniejszych przezwisk świecisz przykładem i oślepiasz innych.
~ 4-01-2018 0:24
do: ~Bambo (21:30)
"Świecąc przykładem świecisz przykładem". Chłopie, nie pisz już więcej, bo to ma coraz mniejszy sens.
~Bambo 4-01-2018 9:42
do: ~ (0:24)
Twoje wypowiedzi cjlopie sa nonsensowne. Tak to jest jak nie masz argumentow. Czy ty nie powinienes byc na konferencji i z uwaga gromadzic informacje oraz swiecic przykladem?
~Zamiejscowy radny 3-01-2018 17:25
Zamiejscowy radny Wrotniewski dla znakomitej części mieszkańców nie jest radnym naszego miasta ani przewodniczącym Rady. Ten jegomość próbował oszukać nas mieszkańców głosując ostatnio we własnej sprawie. Nawet nie zna regulaminu. To już dno.
~jamnik 3-01-2018 18:33
do: ~Zamiejscowy radny (17:25)
Ty jesteś dno koleżko ! Czy znaczy to że komisja zbierająca kandydatury radnych sobie nie poradziła z weryfikacją? Czy Zawiła o tym nie wiedział .? Szarpią cię za smyczę a ty mordę drzesz Co masz z tego? Czy należysz do grupy która dostała posady aby być wierna aż do śmierci,czy jesteś członkiem KODu wspomaganego przez prezydenta? chyba tak
~ 3-01-2018 18:35
do: ~jamnik (18:33)
Bo to pajac jest, taki na gumie. Jak wszyscy kodziarze. Ktoś pociąga, a on skacze.
~Zastanów się i napisz 3-01-2018 18:59
do: ~jamnik (18:33)
Staraj się zastanowić nad problemem, które nazywa się Wrotniewski. Wrotniewski już urósł do miary symbolu. Stał się także wychowawczym przypadkiem. Niedługo będziemy na nim uczyć młodzież. Zgadnij jak będzie przedstawiany: jako symbol uczciwości w sensie przestrzegania reguł społecznych (uznanych norm moralnych), czy symbol nieuczciwości w sensie postępowania sprzecznego z etyką, z prawem.
~ 3-01-2018 18:27
Kodziarze jako mięso armatnie spisują się świetnie. Najpierw wykonywali polecenia Schetyny, potem Czernow i Zawiły. A proszę mi przypomnieć, gdzie byli Czernow, Zawiła i Schetyna, gdy w prokuraturze w JG stawiano zarzuty działaczom KODu? Bronili was? Jakoś nie widziałem. Przychodzą na manifestacje, żeby was podkręcać, a w trudnych momentach ich nie ma. Jesteście jak pajacyki na sznurkach, którymi pociągają towarzysze i narażają was na odpowiedzialność karną. Jak co do czego, to wy będziecie za nich odsiadywać wyroki. Banda tumanów bez własnego zdania.
~Apel do pisiarza 3-01-2018 19:02
do: ~ (18:27)
Nie podpuszczaj, nie kręć. Nawróć sie na prawdę.
~Bambo 3-01-2018 19:34
do: ~Apel do pisiarza (19:02)
Dołączam się do apelu do pisiarza.... Właśnie konkrety!!!
~ 3-01-2018 20:18
do: ~Bambo (19:34)
Konkretów chcesz? Zarzuty za znieważenie funkcjonariusza policji i za używanie słów obelżywych wobec minister edukacji. To są konkrety! Zawiła się w tym temacie nawet nie wypowiedział. Nie potępił, nie pochwalił, a cała zadyma działa się u niego w mieście i sam promował działania tej bandyckiej formacji swoją twarzą.
~Bambo 3-01-2018 21:21
do: ~ (20:18)
No jesteś nie samowity. Jak murzyn. I to co wyżej napisałeś to są te konkrety do budżetu?... Tak. sugerujesz, że gang stokrotek opanował płotek?. O czym ty piszesz? Jak nie znasz konkretów na temat tych propozycji do budżetu, to nie marnuj swojego czasu. No i może coś z tej konferencji zrozumiesz - bo jak mniemam tam będziesz (tak często o niej wspominasz). Grupka jakiś radnych - nie złożyła jeszcze zawiadomienia do prokuratury na Prezydenta Jeleniej Góry, że on nie reagował? No to to jest szczyt. Na konferencji o tym powiedzą? Twój pogląd to wysublimowana interpretacja, która aczkolwiek abstrahuje od altruistycznych sofizmów i metafizycznego pietyzmu, to w konkluzji może dla wygłaszającego - anonimowego komentatora być sugestywna w jego rozumieniu, co zapewne, być może jest w stanie udowodnić empirycznie. Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy wizji piszącego anonima. Przedostatnim ogniwem tego łańcuch myśli anonimowego komentującego jest przysłonięcie rzeczywistości innym, by ostatnim elementem stał się nacechowany abstrakcyjnym finezyjnym paradoksem jego hendologii.
~ 4-01-2018 0:31
do: ~Bambo (21:21)
Musisz być niezłym desperatem, żeby w swojej chęci "bycia na wierzchu" posunąć się do używania języka, którego nawet profesorowie wyższych uczelni nie używają. Nikt normalny nie stosuje tego typu zwrotów w takim zagęszczeniu, bo po prostu zaciemniałby tylko swoją wypowiedź. Gdybyś faktycznie takim językiem się posługiwał, to wiedziałbyś, że podstawową jego funkcją jest prostota w przekazywaniu treści, a nie komplikowanie zdań. Wyszedłeś więc na głupka. Kolejny raz. Pytasz o budżet? A gdzie kolega "do pisiarza" napisał o budżecie? No właśnie... Odniósł się do mojej wypowiedzi o kodziarzach i zapytałeś o konkrety, więc dostałeś konkrety w temacie dyskusji, a nie temacie artykułu. Masz przed oczami swoje wizje i odnosisz się do czegoś, czego nikt nie napisał.
~ 4-01-2018 7:25
do: ~Bambo (21:21)
Bambo , no jesteś " nie samowity ". A może " samowity " ? Zanim zaczniesz znowu wklejać " nie samowite " " wysublimowane interpretacje " ... zajmij się językiem . Językiem polskim !!!
~Bambo 4-01-2018 10:04
do: ~ (0:31)
Trzeba się było uczyć i to w podstawówce! Tak to jest jak nie ma się argumentów. I naucz głupcze się czytać ze zrozumieniem tekstu, który komentujesz. Piszesz w swoim prostactwie o wszystkim i o niczym. Idż lepiej na tą konferencję i podziel się konkretami. Nie zamierzam odnosić się do twoich nonsensownych wypowiedzi i w dodatku nie na temat. Czytania ze zrozumieniem uczą w podstawówce.Twoje wizje nie są moimi wizjami. O budżecie pisałem ci już na początku tej nonsensownej dyskusji z tobą. Desperatem to jesteś ty - nie masz argumentów. No więc taka persona, która komentuje tylko z chęci poklikania sobie jest głupia i zdesperowana.
~Bambo 4-01-2018 10:07
do: ~ (7:25)
Zajmij się sobą!!! Zrozumiałeś - zrozumiałaś!
~ 4-01-2018 14:14
do: ~Bambo (10:07)
" Nie samowita " riposta :) ?
~Bambo 4-01-2018 15:23
do: ~ (14:14)
Innej może nie zrozumieć!!
Jolanta Cudo 3-01-2018 22:06
Może nareszcie mieszkańcy coś uzyskają. Nie tylko kolesie,kolegów.
~... 4-01-2018 0:20
Jako Przewodniczący Rady Miasta nie powinien pan uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez KOD w sprawie budżetu . Pan będzie się tłumaczyć ? Jaki mają społeczny statut , by rozliczać radnych , to jest paranoja !
~fdhsdhs 4-01-2018 6:42
Wrotniewski i Miedziński kierują się tylko osobistymi emocjami. Mówienie, że chodzi im o jakiekolwiek inne racje to tylko ściema dla ludu pisowskiego. bo nikt inny tego nie poprze, no może poza przekupionymi weteranami z SLD. WSTYD
~ 4-01-2018 7:28
Czekamy na wubory PO-PSL-SLD-WSZYSCY WONT.
~ 4-01-2018 7:32
PO-PSL-SLD za ZAMORDOWANIE naszego pieknego miasta dostajecie od nas kopniaka w te leniwe zadki. Odkrecajcie tabliczki przebudzeni ida po was.
~Ojej 4-01-2018 8:04
Wiekszosc komentujących na stanowisku prezydenta albo radnego widziałoby siebie.
~gigaset 4-01-2018 8:05
Takich cynicznych cwaniaków jak W, M, P to nawet za SLD nie było!
~gigaset 4-01-2018 8:08
może ktoś powie jakie korzyści będą z zawetowania budżetu. Dla pucu przewodniczący wprowadzi jakieś mało istotne poprawki na których i tak mu nie zależy. Ale wiocha ten Dziwiszów.
~mieszczuszek 4-01-2018 9:39
Korzyści z zawetowania budżetu są takie, że aktualnie rządzący nie będą mogli się wykazać w roku wyborczym nowymi inwestycjami. A "opozycja" chce w ten prymitywny sposób zwiększyć swoje szanse, chociaż w całości jest wygrzebana gdzieś z czeluści wieku XX... - i tak wam to nie pomoże, "opozycjo"... . Nikt zdrowy na umyśle nie będzie głosował ani na was, ani na aktualnie rządzących. Miejmy nadzieję, że do wyborów pojawi się jakaś nowa jakość... Bo to, co tu rządzący sobą reprezentują, to żenada taka sama jak wyżej...
~jkhkjlhkjhnk 4-01-2018 11:52
Opozycja PiS owska i Wrotniewski, Papaj i Miedziński, próbują odzyskac twarz, ale kto w to uwierzy????
~Jagoda 4-01-2018 12:17
Panie Przewodniczący Wrotniewski - oświadczam ,że KOD ma swoje zdanie i nikt się nie chowa za naszymi plecami. Zadaliśmy Radnym , którzy głosowali za odrzuceniem budżetu proste pytania, które zamieszczam niżej. " prosimy Pana o pisemne udzielenie merytorycznych odpowiedzi znajdujących odzwierciedlenie w faktach w następujących kwestiach: 1) Czy na etapie konsultacji i przygotowywania projektu budżetu na rok 2018 uczestniczył Pan w pracach na konstruowaniem budżetu? 2) Czy składał Pan pisemnie merytoryczne wnioski do planowanego budżetu? jeżeli tak, to proszę o przedłożenie wniosków. 3) Jeżeli składał Pan wnioski, to czego one dotyczyły – proszę określić, czy podał Pan źródła finasowania i zasadność proponowanych wydatków. 4) Jeżeli nie wskazał Pan źródeł finansowania proponowanych przez Pana inwestycji, to czy wskazał Pan te wydatki w proponowanym budżecie, z których należy zrezygnować, aby w to miejsce wprowadzić Pana propozycje? 5) Czy Pana wnioski zostały uwzględnione w planowanym budżecie? 6) Jeżeli nie składał Pan wniosków pisemnie, to proszę dokładnie podać przyczynę wraz z merytorycznym uzasadnieniem Pańskiego braku akceptacji dla przedstawionego budżetu na rok 2018." Państwo mieliście prawo zagłosować przeciw budżetowi ale my jako wasi wyborcy mamy prawo poznać wasze stanowisko.Czyżby odmawiał Pan prawa mieszkańcom do poznania zasadności podjętych decyzji ? Ponownie zapraszamy i prosimy o odpowiedź na powyższe pytania a także przestawienie problemu z punktu widzenia radnych , którzy głosowali przeciw . Jesteśmy waszymi wyborcami.Zaprasza
~Bambo 4-01-2018 13:36
do: ~Jagoda (12:17)
No nareszcie sensownie są twoje uwagi. Nie odpowiedzą. W poprzednim artykule - w 2017 r. roku o te uwagi i konkrety prosiłem. Nie odpowiedzieli. No ale zobaczymy.
~Ml 4-01-2018 13:56
Żal mi tego miasta . Ostatnio Prezydent chwalił się ile to Polska nie dostała z Uni ile to inwestycji nie było zrobionych . Tylko kurna żeby nie przeklinać ile ich było w JG . Ja pamiętam dobrze te czasy jak wodnik remontował wodociagi ale podwyżka wody ścieków była ogromna. Powiedzą kasa z uni . Jak bilety mzk poszybowaly 30 procent do góry bo paliwo było po 6 zł a nagle spadło do 4;50 a cena biletów pozostała ale kasa była z Uni na nowe autobusy . Potrzeba sobie uzmysłowić jedna żecz : już za Faraona ludzie dostawali zboże podczas suszy 7 letniej ale potem stali się sługami Faraona . Unia też nam teraz daje ale zobaczycie za 10 lat . My już teraz piernąć nie możemy a to się dopiero zaczyna .
~mieszkaniec Cieplic 89765 4-01-2018 15:19
KOnkrety radni konkrety a nie znowu gadanie.
~Mieszkaniec Jeleniej 4-01-2018 18:02
Do wymiany przy wyborach
~sport 4-01-2018 22:39
poprzez osobiste przepychanki i walki stołkowe, szykują się do nadchodzących wybórów. Przez takie osobiste potyczki i animozje tracą sportowcy i kluby. Przez opóżnianie uchwalenia budżetu dostaną one póżniej kasę, póżniej podpiszą umowy a rachunki trzeba płacić, których nie będą mogli wpisać do kosztów. Czy tak sie dba o sport w JG, tak się dba o młodzież w naszym mieście? wstyd i hańba, zresztą wybory niedługo a wtedy może należy dać szanse nowym twarzom a nie popierać dziadków stołkowych, którzy walczą tylko o siebie a nie mieszkańców.
~A 5-01-2018 1:00
nie mam sprawy to zgoda się ale moje głuchy migowy to symbol. kto pan i pani tłumacz migowy przez mówi dla słyszący ze rozumiem ok
~A 5-01-2018 1:03
ja tak sam bardzo ciężko pracuje fizyki i matematyki to mapa woda to tajemnice legendy mistrz ideologia co ciekawe warto to historia
~A 5-01-2018 1:30
barwo spadku z Gospodarki to wstyd się dla jelenia góra ha ha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2018 Highlander's Group