Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6940
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni: Jerzy Łużniak do dymisji

Sobota, 29 września 2018, 7:32
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2018, 12:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni: Jerzy Łużniak do dymisji
Fot. Przemek Kaczałko
W związku z informacjami o problemach przy pracach budowlano–konserwatorskich w Teatrze Norwida, przedstawiciele dwóch klubów radnych Rady Miejskiej Jeleniej Góry zwołali wczoraj konferencję prasową. – To nie jest pierwsza inwestycja, która jest źle przygotowana i fatalnie nadzorowana ze strony służb prezydenta, więc w imieniu klubów PiS i DRS wzywamy prezydenta Marcina Zawiłę do natychmiastowej dymisji z funkcji zastępcy pana Jerzego Łużniaka, któremu podlegają inwestycje – poinformowali radni.
- Dotarła do nas informacja, że są poważne problemy z realizacją inwestycji obejmującej modernizację Teatru Norwida w Jeleniej Górze, a to może wiązać się z utratą dofinansowania - powiedział Ireneusz Łojek (szef klubu radnych PiS) podczas konferencji prasowej przed teatrem.
- Inwestycja ma dofinansowanie na poziomie 15 milionów złotych i wiąże się to z koniecznością sfinansowania tego z budżetu miasta w przypadku przekroczenia terminu realizacji inwestycji – powiedział Leszek Wrotniewski, przedstawiciel klubu radnych Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. - To jeden z kamyczków, który przepełnił czarę goryczy, bo przypominam, że prezydent złożył sprawozdanie z wykonania budżetu i już po połowie roku, po poprawkach zwiększył deficyt o 27 milionów złotych, czyli deficyt obowiązującego budżetu to już 81 milionów złotych, z czego 60 milionów to obligacje. Niepokoi nas to, że dotychczasowe inwestycje kosztowały nas w tym roku 11 milionów więcej, więc groźba dodatkowych 15 milionów – tłumaczył Leszek Wrotniewski.

Radni podkreślają, że nie jest to zagrywka wyborcza (Jerzy Łużniak jest kandydatem obecnego obozu władzy w mieście na prezydenta), bowiem to nie pierwsza sytuacja, gdy jest źle przygotowana dokumentacja, przetargi nie dochodzą do skutku lub terminy są przekroczone, więc jest to wniosek merytoryczny.

- Prosimy prezydenta o zajęcie stanowiska w tym temacie i informację jak zamierza rozwiązać ten problem. Miasto już dwukrotnie zmieniało zakres inwestycji i jedynym nieprzekraczalnym parametrem był termin zakończenia inwestycji – dodał L. Wrotniewski.

Na dzisiaj (29.09) reakcję w sprawie informacji przekazanych przez radnych PiS i DRS zapowiedział komitet wyborczy Jerzego Łużniaka.

Twoja reakcja na artykuł?

51
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
8
7%
Nudzi
5
4%
Smuci
18
15%
Złości
38
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (139) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group