Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5858
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Radio taxi na policyjnej częstotliwości

Środa, 3 marca 2010, 9:43
Aktualizacja: 9:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Radio taxi na policyjnej częstotliwości
Fot. Archiwum
Z oryginalną inicjatywą wystąpił poseł Marcin Zawiła, który – za sugestią taksówkarzy jeleniogórskich – proponuje udostępnienie bezpośredniego łącza radiowego taksówek ze stanowiskiem kierowania Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

– Przedstawiciele korporacji taksówkarskich twierdzą, że bardzo często są świadkami aktów wandalizmu, wypadków, kolizji i innych sytuacji niebezpiecznych dla ich klientów lub innych mieszkańców miasta – pisze poseł Marcin Zawiła do komendanta miejskiego policji insp. Zbigniewa Ciosmaka.

Parlamentarzysta podkreśla, że dotychczasowa forma komunikacji poprzez dyspozytorkę wydłuża czas interwencji. Pożądaną by była możliwość bezpośredniego zaalarmowania policjantów w przypadku zauważenia zagrożenia. Wpłynęłoby to z pewnością na skuteczność interwencji oraz przyczyniłoby się do poprawy poczucia bezpieczeństwa. – Jestem przekonany, że w wielu przypadkach w ten sposób można by uratować ludzkie życie – dodaje poseł Zawiła.

Czy komenda policji przychyli się do tej sugestii? Nie wiadomo. Faktem jest, że policyjne łącza bywają przeciążone, a informacja o zagrożeniu i tak trafi najpierw do dyżurnego, który dopiero wyśle patrol na interwencję. Z drugiej strony w dobie telefonii komórkowej jest możliwość natychmiastowego wezwania pomocy, o ile numer 997 nie jest zajęty, co też zdarza się dość często.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group