Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7021
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Rabat na zdrowie

Piątek, 17 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2020, 5:12
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Rabat na zdrowie
Fot. Archiwum
Uzdrowisko oferuje zniżkę dla miejscowych kuracjuszy.

Niższa cena za możliwość korzystania z zabiegów ambulatoryjnych to wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców i troska o wizerunek cieplickiego zdroju. Z oferty mogą skorzystać zainteresowani kuracją na dojazd.
– Niestety, nie możemy wszystkich przyjąć na zabiegi refundowane przez NFZ, ponieważ ograniczają nas limity funduszu – mówi Roman Jałako, prezes zdroju.

Chętnych na taką formę kuracji było tylu, że uzdrowisko już wiosną rejestrowało pacjentów z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, nawet na przyszły rok.
Teraz z kąpieli termalnych, zabiegów w borowinie lub masaży może skorzystać każdy, pod warunkiem, że zapłaci o 20 procent mniej niż wskazano to w cenniku.

– Wpływy z zabiegów ambulatoryjnych to tylko pięć procent całości naszej działalności. Chodzi tu bardziej o odbiór społeczny uzdrowiska jako instytucji przyjaznej mieszkańcom – mówi prezes R. Jałako.

Pomysł chwycił. Liczba chętnych na zabiegi, po wprowadzeniu ulgi, wzrosła o blisko 40 procent. Wbrew pozorom 20 procent zniżki to sporo dla budżetu głównie emerytów i rencistów, którzy korzystają z kuracji u cieplickich wód.
Dla przykładu, za kąpiel mineralną w basenie zapłacić trzeba 6, 20 zł zamiast 7, 80, a hydromasaż kosztuje 11 zł (bez zniżki 13, 80).

Promocja ma obowiązywać do września. – Na początku przyszłego miesiąca otwieramy wyremontowany pawilon „Jaś” z 70 miejscami dla kuracjuszy. Zrobi się bardziej tłoczno, ale nie wykluczamy, że zniżki będą obowiązywały dalej – podkreśla Roman Jałako.

Jak mówi prezes, sytuacja finansowa uzdrowiska jest stabilna. Doceniono to podczas niedawnego konkursu, którego zwycięzcą okazał się dotychczasowy szef zdroju, pełniący tę funkcję już od siedmiu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group