Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 4726
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pulsoksymetr szpitalowi: w świątecznym prezencie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 24 grudnia 2010, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
Fot. Angela
W tym roku nie było corocznej aukcji świątecznych bombek, ale i tak wczoraj Mariusz Synówka przekazał pulsoksymetr oddziałowi chirurgii dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Następne takie urządzenie zostanie przekazany placówce na początku 2011 roku. Pieniądze pochodziły ze składek członków fundacji Jeleniogórska Akcja – Bezpieczna Droga.

Zakup sprzętu, który trafił na oddział chirurgii dziecięcej jak co roku był konsultowany z ordynatorem i personelem szpitala. Pulsoksymetr PC-900 zastąpi stary, wysłużony sprzęt, jaki kilka lat temu przekazał Jurek Owsiak z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Na zakup tych urządzeń złożyło się kilkadziesiąt osób, głównie z Jeleniej Góry ale nie tylko. I to dla nich podziękowania. Ja tylko zawiozłem mikołajowy prezent – mówi Mariusz Synówka, prezes Fundacji Jeleniogórska Akcja – Bezpieczna Droga.

W minionym roku fundacja przekazała oddziałowi pompę do bardzo precyzyjnego dozowanie lekarstw płynnych w strzykawce dla dzieci. Dwa lata wcześniej na oddział trafiły dwie takie pompy, w tym jedna do podawania kroplówek, a druga taka sama, jak zakupiona rok później. W poprzednich latach fundacja przekazała też do szpitala pięć innych pomp, trzy inhalatory i jeden pulsoksymetr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 24-12-2010 12:05
Wspaniała akcja,szkoda,że nie słychać o takich darach od duchownych.Oni raczej biedy i głodu nie zaznali i nie zaznają.
~tropiciel 24-12-2010 21:49
Co za sztafeta podarunków - Z kolei Mariusz Synowka prosząc o pomoc otrzymał od Rotary Klub w Jeleniej Gorze cały sprzęt do nauki udzielania pierwszej pomocy za ok 4 tys. zł.- otrzymał ten zakupiony przez klub Rotary sprzęt na cele swojej dzialalności z zamiarem przeprowadzana szkoleń dla młodzieży w gimnazjach.
~Traktorniczy 24-12-2010 21:59
Dzisiaj w radio Maryja - ksiądz Rydzyk chyba ? zakomunikował , ze otzrzymał w podrunku samochód ktory wygrał bezdomny i im przekazał..podziekował , ze tym samochodem mogą sie teraz księża łatwiej przemies...ć . Natomisat o opiece i o dalszym losie bezdomnego darczyńcy nie wspomniał- jak on sie przemieszcza i gdzie nocuje czy spożywa posiłek. Bezdomnemu zapewne Bóg wynagrodzi w niebie , lepiej aby przekazał wygrany samochod na dom opieki spolecznej lub dla noclegowni.
~napakowany 24-12-2010 23:05
bezdomny pewnie nie miał prawa jazdy no i nie mógłby zarejestrować tego samochodu bo jest bezdomny i nie ma meldunku no to dał biednym z radia Maryja. tak to rozumiem
~forstercare 26-12-2010 12:51
Słodziak po lewej:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group