Brzeg/Wschowa: Pucharowe porażki jeleniogórskich koszykarek

Środa, 21 listopada 2007, 20:41
Aktualizacja: 20:43
Autor: Łukasz Stawski
Koszykarki AZS Kolegium Karkonoskiego Jelenia Góra odpadły z rozgrywek Pucharu Polski. W pojedynku rewanżowym rundy eliminacyjnej jeleniogórzanki uległy wysoko, na wyjeździe Cukierkom Odrze Brzeg 59:83. Swój mecz pucharowy przegrały także pierwszoligowe zawodniczki MKS MOS Karkonoszy.

Losy meczu w Brzegu zostały przesądzone juz właściwie w pierwszej kwarcie przegranej przez jeleniogórzanki aż 28:9. Szczególnie początkowe minuty w wykonaniu AZS były katastrofalne gdyż w 7 min. nasz zespół przegrywał aż 16:0, a w 9 min. 25:5. Co ciekawe aż 8 z 9 punktów KK w I kwarcie zapisała na swoim koncie Dorota Arodź.

W dalszej części pojedynku koszykarki z Brzegu niepodzielnie panowały na parkiecie. W 33 min. było nawet75:47 dla gospodyń, w barwach których bardzo dobrą partię rozgrywała Rosjanka Alla Yurlagina i Amerykanka Khaili Sanders. W Kolegium tradycyjnie najskuteczniejszą zawodniczką była zdobywczyni 20 punktów Natalia Małaszewska. Ocenę jej występu obniżają jednak aż 11 popełnione przez nią straty. Ostatecznie po 40 minutach gry Cukierki rozgromiły nasze koszykarki 83:59

W rundzie eliminacyjnej Pucharu Polski rywalizowały także zawodniczki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego uległy po wyrównanej walce, na wyjeździe UKS Jedynce Wschowa 64:68. Jako że dla tych zespołów był to dopiero pierwszy mecz, a rewanż odbędzie sie w przyszłym tygodniu w Jeleniej Gorze Karkonosze mają duże szanse na awans do dalszych gier.

Cukierki Brzeg – AZS Kolegium Karkonoskie 83:59 (28:9, 16:19, 23:15, 16:16)
AZS KK: Małaszewska 20, Arodź 14, Kret 11, Wójcik 6, Sojka 3, Dłutowska 3, Balsam 2, Andrzejczak

Jedynka Wschowa – MKS MOS Karkonosze 68:64 (17:19, 14:19, 15:14, 22:12)
MKS MOS: Kowalczyk 16, Pawlukiewicz 14, Mochól 12, Samiec 8, Sawicka 7, Brzozowska 7, Dudek, Klementowska, Oses, Nowicka, Foitzik