Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8045
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Puchar Piastów Śląskich na Wzgórzu Kościuszki

Czwartek, 4 marca 2010, 15:28
Aktualizacja: Niedziela, 7 marca 2010, 14:13
Autor: arec
Jelenia Góra: Puchar Piastów Śląskich na Wzgórzu Kościuszki
Fot. z archiwum IKTKN
W niedzielnym Pucharze Piastów Śląskich na Wzgórzu Kościuszki wystartują kolarze przełajowi. Nie jest to broń Boże konkurencja dla Biegu Piastów – zapewnia Zbigniew Leszek, prezes IKTKN.

Puchar Piastów Śląskich organizuje Izersko Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko Narciarskiego wraz z Miastem Jelenia Góra. Jest to pierwsza edycja zawodów, która jak mają nadzieję organizatorzy, wpisze się na stałe do kalendarza sportowego miasta. Dotychczas kolarskie przełaje były rozgrywane przy ulicy Lubańskiej – Wiele osób pamięta, że kiedyś Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym odbywały się na Wzgórzu Kościuszki. Niestety to odeszło, a my chcemy do przełajów w tym miejscu powrócić – mówi Zbigniew Leszek.

Organizatorzy zapewniają, że na Wzgórzu Kościuszki są znakomite warunki do rozgrywania wyścigu. Zawody będą się odbywać na ścieżkach, aby nie zniszczyć walorów przyrodniczych parku. – Trasy zostały oznaczone i można już trenować przed sobotnimi zawodami – informuje Zbigniew Leszek.

Puchar Piastów Śląskich to impreza cykliczna i oprócz niedzielnego Memoriału Jana Kozłowskiego, zawody odbędą się także 14 marca w Chojnowie. Finał zostanie rozegrany 21 marca wyścigiem o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

W zawodach może wziąć udział każdy na dowolnym rowerze bez tzw. rogów. Zapisy zawodników będą się odbywać w godzinach od 9.00 do 10.30 w biurze zawodów, mieszczącym się przy Auto Campingu na ul. Sudeckiej 42.

Szczegóły na stronie http://jg-kk.blog.onet.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1290
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group