Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6333
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PSZOK tylko bez zaległości

Wiadomości: Janowice Wielkie
Środa, 8 lipca 2020, 7:01
Aktualizacja: Czwartek, 9 lipca 2020, 11:50
Autor: WAC
Fot. UG Janowice Wielkie
Urząd Gminy w Janowicach Wielkich złożył wniosek o ukaranie sprawcy podrzucenia śmieci w Janowicach Wielkich. Odpady, których nie przyjął PSZOK z powodu olbrzymiej zaległości w ponoszeniu opłat do magistratu odnalazły się 100 metrów dalej na łące.

Według regulaminu - janowicki PSZOK nie przyjmuje śmieci od tych, którzy nie płacą za nie na bieżąco. Nie przyjmuje też śmieci zmieszanych, a tylko wyselekcjonowane.

Osoba wyrzucająca śmieci już raz z powodu odmowy ich przyjęcia próbowała wyrzucić je przy cmentarzu - informuje janowicki magistrat. - Wtedy została przegoniona przez mieszkańców, którzy słusznie zauważyli, że na śmietnikach jest napisane, że są tylko na śmieci pochodzących z utrzymania cmentarza.

Aby pozbyć się odpadów, należy regulować rachunki, wystawiać odpady w dniach wywozu, a resztę frakcji wywieźć na PSZOK.

Twoja reakcja na artykuł?

7
41%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ 8-07-2020 7:13
I czym tu się chwalić że ten Pszok jest niewypałem jak ten cały Kowalski jakieś ograniczenia 200kg odpadów na miesiąc na jedną gospodarstwo a później się dziwią że tak jest
~Gość 8-07-2020 8:07
Trzeba było tego pajaca wrzucić do śmietnika
~ 8-07-2020 9:34
Z terenu gminy zniknęły kontenery na segregowane śmieci.
~gość45 8-07-2020 11:39
Wszędzie w UE wywozem śmieci i gospodarką odpadami zajmują się wyspecjalizowane firmy z odpowiednim zapleczem ,sortowniami składowiskami liniami do recyklingu po za tym temat opakowań zwrotnych rozwiązano ponad 40 lat temu automaty do skupu kontenery na papier pod marketami w Polsce wszystkim zajmują się partyjne ma...y potworzono stolki dla kolesi wszędzie prowizorka i spychologia konflikty między partyjnymi mo...mi bo ten wójt jest z układu a ten z innego s..u pobrali z UE miliardy euro dotacji które rozkradli zamiast dostosować system do unijnych wymogów teraz nic nie działa śmieci zalegają wszędzie płoną wysypiska ale wiiny będzie Janusz ktory się wk...ił i wywalił w pole kilka worków
Cowtrawiepiszczy 8-07-2020 12:19
do: ~gość45 (11:39)
Masz w 1000% rację, tylko marna to pociecha, skoro w tej kwestii jesteśmy 100 lat za murzy.nami (nie obrażając oczywiście tych ludzi). W Europie - w krajach rozwiniętych istnieją skupy metali, przyjmowane są odpady wielkogabarytowe, plastikowe, chemiczne i nie tylko. W sklepach przyjmuje się opakowania, butelki, plastikowe, szklane i puszki na kaucję. Tam funkcjonuje recykling, bo pozyskiwane są surowce wtórne do produkcji nowych rzeczy, a u nas? Na każdym kroku utrudnia się ludziom życie. Oczywiście, że nic nie tłumaczy wyrzucania śmieci, ale PSZOK rzuca ludziom kłody pod nogi i bawi się w zbędną biurokrację, tylko po jakiego grzyba?
~jakitaki 8-07-2020 11:39
dobrem nadrzędnym w takiej sytuacji powinna być dbałość o czystość miasta, gminy, osiedla... więc wszystkie te punkty przyjmowania odpadów powinny w założeniu przyjmować wszystko z czym pojawi się mieszkaniec. Jeśli przyjęcie odpadu i utylizacja kosztuje pieniądze informować o tym , obciażać za usługę, ale nie odsyłać delikwenta ze śmieciami, tylko te odpady od niego odbierać! Nie powinno PSZOKu interesować ,czy ktoś ma zaległości w płatnościach za śmieci czy też nie, od tego są windykatorzy, sąd, komornik i ci ostatecznie pieniądze wyegzekwują od delikwenta.
Cowtrawiepiszczy 8-07-2020 13:30
do: ~jakitaki (11:39)
Oczywiście, że tak, ale pozyskiwanie odpadów, które można sprzedać producentom do wtórnej obróbki na nowe przedmioty powinno być priorytetem. Samo przyjmowanie odpadów powinno być darmowe, bo raz, że ktoś chętnie pozbędzie się tych odpadów, a dwa nie wyrzuci ich w lesie, czy w innym ustronnym miejscu. Nie mogę pojąć, jak można wypuszczać z rąk "żywy" pieniądz i w tak nielogiczny sposób traktować ludzi. Niestety, takie rzeczy dzieją się tylko w Polsce. Dziwię się, że UE nie zrobi z tym porządku. Mamy dbać o środowisko, a jesteśmy w tej materii tak nieporadni i niezorganizowani.
~psps 8-07-2020 11:43
kiedy wreszcie wysokość kar skutecznie odstraszy tych obywateli
~ktoś 8-07-2020 13:00
do jakitaki : a niby dlaczego każdy mieszkaniec ma płacić za taką osobę która nie dość że nie płaci za śmieci to jeszcze chce nie wiadomo ile wwzieżć na nasz koszt śmieci na PSZOK. Kara powinna być dotkliwa dla przykładu i upubliczniona personalnie - może wstyd by ją zmobilizował do gospodarki odpadami w XXI wieku a nie jak w średniowieczu.
Cowtrawiepiszczy 8-07-2020 13:42
do: ~ktoś (13:00)
Odpady powinny być przyjmowane, a cel, jaki powinien przyświecać nam wszystkim to recykling tych odpadów. Oznacza to sprzedaż surowców posegregowanych przedsiębiorstwom, firmom, które wykorzystają je do wtórnej produkcji innych przedmiotów. Plastik ma wiele możliwości zastosowania, podobnież drewno czy metal. Są też ludzie, którzy potrafią odrestaurować np. stare meble i przywrócić im dawny blask. Pchle targi, wyprzedaże garażowe też pozwoliłyby na sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów. Jest tylko giełda, a pchlich targów nie ma, a to wielka szkoda, bo ręczę, że zainteresowanie byłoby bardzo duże. Jeden raz w roku jest giełda staroci i to wszystko, co oferują nam włodarze. Jedyny plus, że u nas są skupy metalu, natomiast każdemu, kto chce oddać odpady, rzuca się kłody pod nogi i "bawi" się w zbędną biurokrację lub żąda astronomicznych kwot. Przez takie działania ośmiela się ludzi do wyrzucania odpadów w lesie i innym ustronnym miejscu.
~ 8-07-2020 13:42
Idąc tym tokiem rozumowania skoro w pszoku robią pod górę z przyjmowaniem śmieci to sami wiecie gdzie ludzie zaczną to wywozić do lasu na łąki już chyba pozapominaliście ile tego kiedyś leżało i dalej leży. Powinni przyjąć śmieci i naliczyć symboliczna opłatę skoro były zmieszane.
~Pi 8-07-2020 14:10
do: ~ (13:42)
Może opłatę nie symboliczną tylko rzeczywistą . A śmieci powinni 'zarekwirować' bo zgodnie z aktualnymi przepisami śmieci mogą wozić tylko uprawnione zarejestrowane podmioty.
~ 8-07-2020 20:43
do: ~ (13:42)
Oczywiście jeśli gmina nie zacznie dobrowolnie przyjmować śmieci lub za opłatą to wszyscy biedzimy płacić za sprzątanie porzuconych byle gdzie śmieci.
~s.. 8-07-2020 16:41
kiła i mogi.......
~PO-jak podwyżki 8-07-2020 18:23
Panowie Redaktorzy na ul, Bankowa naprzeciwko toalety miejskiej, śmieci wyrzucane są prosto na chodnik. Zapraszamy codziennie. Bezsilni mieszkańcy.
~PO-jak podwyżki 8-07-2020 18:24
Jak strach wam oczywiście pozwoli.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group