Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2919
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pszczeli bohaterowie – walka o przyrodniczą pracownię

Sobota, 8 października 2016, 7:19
Aktualizacja: 8:39
Autor: Org
Region: Pszczeli bohaterowie – walka o przyrodniczą pracownię
Fot. Organizator
Kornutka Odkrywca i Obrostka Ninja to przykłady postaci, w jakie wcielą się dzieci w niezwykłej grze edukacyjnej dla klas IV–VI szkół podstawowych. „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” to nie tylko wciągająca fabuła, ale pomysł na edukację ekologiczną w szkole. W ramach programu szkoły z województwa dolnośląskiego i całej Polski walczyć będą o wyposażenie pracowni przyrodniczych o wartości 5000 złotych.

Dzięki interaktywnej formule programu młodzi uczestnicy z pasją odkrywać będą wyjątkowy świat pszczół i podejmą działania na rzecz ochrony środowiska. Dolnośląskie szkoły zmierzą się w rywalizacji z placówkami z całej Polski, a wyniki ich zmagań poznamy już 15 grudnia.

Akademie Przyjaciół Pszczół co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Do trzeciej edycji programu przyłączyło się ponad 2 500 placówek edukacyjnych z całej Polski. Tegoroczna odsłona konkursu dla klas IV-VI szkół podstawowych w niezwykły sposób będzie łączyć naukę z zabawą. Nauczyciele, którzy zarejestrują się na platformie konkursowej dostępnej pod adresem www.pomagamypszczolom.pl otrzymają dostęp do atrakcyjnych materiałów edukacyjnych oraz pszczelich zadań konkursowych dla klasy i dla uczniów. Na uczestników czekają także nagrody indywidualne oraz comiesięczne wyróżnienia.

Uczestnicy konkursowej zabawy walczyć będą o tytuł Akademii Wybrańców pod okiem rezolutnej pszczoły Ultry i sympatycznego trzmiela Bombusa. Skrzydlaci przewodnicy pomogą im zdobywać nowe umiejętności i ratować świat pszczół. Nauczycielom klas I-III oraz klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych udostępnione zostaną atrakcyjne materiały edukacyjne.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej www.pomagamypszczolom.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group