Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 4351
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Przyszły rok w powiecie pod znakiem inwestycji

Czwartek, 23 grudnia 2021, 6:02
Autor: WAC
Powiat: Przyszły rok w powiecie pod znakiem inwestycji
Fot. powiat karkonoski
Na wczorajszej (22.12) sesji, odbywającej się w trybie zdalnym, Rada Powiatu Karkonoskiego uchwaliła budżet na 2022 rok. Za przyjęciem uchwały głosowali radni koalicji: Prawo i Sprawiedliwość, Razem dla Regionu oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Opozycyjny klub Koalicji Obywatelskiej wstrzymał się od głosu.

Przyszłoroczny budżet powiatu jest bardzo ambitny i proinwestycyjny. Jest także rekordowy jeśli chodzi o zaplanowaną kwotę dochodów (blisko 100 mln zł) i wydatków (115 mln zł). Planowany deficyt ma zostać pokryty z wolnych środków pozostałych z poprzednich lat oraz niewykorzystanych

Pierwszy raz w historii w budżecie zapisaliśmy tak znaczną kwotę na inwestycje - 32 miliony złotych - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - W związku z tym mamy sporo ambitnych celów. Załącznik inwestycyjny do uchwały budżetowej liczy blisko 60 pozycji, z czego 55 to zadania drogowe. Wśród nich są między innymi: budowa mostów w Mysłakowicach, Miłkowie i Podgórzynie, drogi w Jeżowie Sudeckim, modernizacja drogi Janowice Wielkie – Trzcińsko – Karpniki, remont mostu wraz z ulicą Górną w Siedlęcinie oraz fragmentu ulicy 1 Maja wraz z mostem w Szklarskiej Porębie. Poza tym planujemy budowę trzech domów dziecka w Szklarskiej Porębie oraz inwestycje w naszych czterech domach pomocy społecznej. Jedyna niepewność to jak zareaguje rynek. Czy proponowane ceny nie będą zbyt wysokie i czy nie będziemy musieli powtarzać postępowań przetargowych.

Twoja reakcja na artykuł?

29
71%
Cieszy
3
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
7
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
500
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group