Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2893
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyszli architekci krajobrazu „zaczarowali” krzesła

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 października 2015, 7:45
Aktualizacja: 7:48
Autor: TAK
Fot. Archiwum Szkoły
Uczniowie klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół Przyrodniczo– Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze, przygotowali w ramach zajęć praktycznych projekt pt. „Szkolne inspiracje florystyczne”.

Celem było rozwijanie wyobraźni uczniów i ukazanie przez nich swoich przemyśleń, refleksji o jesieni, przemijaniu, życiu, nostalgii za latem, zmianach w przyrodzie i nie tylko.

Punktem wyjścia były stare krzesła - przedmioty wydawałyby się niepotrzebne, które „przeminęły”, bo nie są już piękne ani przydatne. Młodzież ożywiła te eksponaty nadając im niezwykły, kolorowy, zupełnie nowy wizerunek. Ich wyobraźnia pokazała jak piękne może być coś zwyczajnego, że może być jeszcze komuś potrzebne, że może zachwycać. Krzesła są piękne i kolorowe, jesienne liście i kwiaty dodały im jeszcze niezwykłości, a obserwatorom tych metamorfoz dodały pomysłu na organizację własnego wnętrza i refleksję o życiu oraz przemijaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~zaboberek 2-10-2015 9:44
To jest naprawdę interesujące.Brawo!
~lucyś 2-10-2015 11:05
Trzeba mieć to coś, ten zmysł. Brawo młodzi!
~ 4-10-2015 23:56
Widać stare krzesło może jeszcze nacieszyć oczy :) Fajna akcja, oby więcej takich było w szkole. A może szkołą zaproponuje jakieś warsztaty dla mieszkańców Jeleniej Góry?
~Ryśko23 6-10-2015 19:21
Genialne... no nie wierzę jak wiele do życia szarego człowieka mogą wnieść stare krzesła. Ja nie mam pojęcia jak mogłem dotychczas żyć, przemykając obok tych wspaniałych mebli , nie doceniając ich... A tak na serio to fajnie, że młodzież pracuje, ale za ten grafomański tekst to medal za wodolejstwo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group