Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7467
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przyszedł dochodzić praw z... kijem i siekerą

Środa, 7 listopada 2012, 15:52
Aktualizacja: Piątek, 9 listopada 2012, 7:17
Autor: red
Do jednego z punktów obsługi klienta Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji w Piechowicach wszedł wczoraj (6 listopada) mężczyzna z pretensjami, że w jego domu nie ma wody. Usłyszał, że dostawy zostały wstrzymane, bo zalega z zapłatą. W odpowiedzi wyciągnął kija, którym uderzył pracownika i rozbił sprzęt elektroniczny, będący na wyposażeniu biura.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję, a podczas przeszukania stwierdzono, że w plecaku, który miał ze sobą przyniósł siekierę. Do zdarzenia doszło wczoraj (6 listopada) około godz. 8.00 rano. 60-letni mieszkaniec Piechowic dostał dozór policyjny.

- Nie jest to pierwszy przypadek fizycznego zagrożenia pracowników instytucji publicznych. Klienci biur bywają oraz bardziej agresywni, a w swoich emocjach nierzadko przekraczają przepisy prawa. Pół biedy, jeśli ogranicza się to do bluźnierstw, czy wulgaryzmów (aczkolwiek i takie postawy w miejscu publicznym narażają autorów na sankcje), ale agresja interesantów posuwa się nierzadko do gróźb karalnych, lub też – w ekstremalnych przypadkach do napaści fizycznej - informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group