Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7422
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przykład od najmłodszych

Środa, 24 października 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Przykład od najmłodszych
Fot. Angela
Dzieci pokazały dorosłym, jak widzą Jelenią Górę.

Pięcio i sześciolatki z Przedszkola nr 5 w Jeleniej Górze razem z Młodzieżowym Domem Kultury przygotowały wernisaż prac plastycznych zatytułowany „Moje ulubione miasto – Jelenia Góra”.

Na ich obrazkach pojawiły się zarówno miejsca dobrze znane i kojarzone z Jelenią Górą, jak kamieniczki, oraz zakątki nieczęsto odwiedzane lub też niezauważane przez mieszkańców. Prace można podziwiać do końca tygodnia w Młodzieżowym Domu Kultury.

Młodzi autorzy w swoich pracach zwrócili uwagę na detale często niezauważane przez dorosłych mieszkańców, co w połączeniu z ciekawymi technikami malarskimi dało godny obejrzenia efekt.

- Właśnie takie dzieci są najbardziej otwarte na sztukę i nie tylko. Dlatego jeśli ktoś ma coś ciekawego do przekazania i wie jak to zrobić, one natychmiast to wykorzystują i potrafią naprawdę czarować przepiękne rzeczy – mówi Ewa Myc, instruktor i nauczyciel plastyki oraz koordynator konkursów plastycznych z MDK .

Dziecko patrzy na świat zupełnie inaczej niż dorośli, i daje tego wyraz właśnie w swoich pracach plastycznych.
Inspiracją dla małych twórców były zarówno wycieczki, na których obserwowali Jelenią Górę, jak i zajęcia plastyczne w plenerze.

- Są tu prace, które powstały na zajęciach plastycznych w naszym przedszkolu, ale przede wszystkich większość z nich powstała właśnie tutaj w Młodzieżowym Domu Kultury podczas gościnnych wizyt – mówi Teresa Skólska, dyrektor niepublicznego Przedszkola „Piątka” w Jeleniej Górze.

Danuta Sitek, dyrektorka MDK, zapowiada podobną współpracę z innymi placówkami oświaty w mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group