Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8121
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przyjaciele rekinów, glonów i małży

Poniedziałek, 22 marca 2010, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przyjaciele rekinów, glonów i małży
Fot. Organizatorzy
Trzydziestu uczestników z miasta i Janowic Wielkich gościło w miniony piątek w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze, aby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu biologii. Dziewiąty Powiatowy Konkurs Wiedzy Biologicznej ”Zaprzyjaźnij się biologią”. w tym roku odbył się pod hasłem:”Jedność i różnorodność organizmów wodnych”.

– W murach„Żeroma” przeprowadzono etap II i III konkursu, w którym wzięli udział uczniowie zakwalifikowani na podstawie nadesłanych prac i prezentacji multimedialnych – informuje Anna Poprawska, organizatorka zmagań i nauczycielka biologii w ZSO nr 1.

Do ścisłego finału, podczas którego zadaniem uczestników było przedstawienie prezentacji, dostało się ośmioro uczniów . – Prezentacje były, mimo pozorów, bardzo zróżnicowane. Uczniowie przedstawiali kolegom wiele ciekawych informacji na temat mieszkańców wód: rekinów, małży i skorupiaków, jednokomórkowców, diugoni i delfinów oraz glonów – dodaje Anna Poprawska.

Wygrała Monika Kolbuch z Gimnazjum w ZSO nr1 w Jeleniej Górze, na drugiej pozycji uplasował się Zbigniew Łasiczych, a na trzeciej – Agnieszka Maćkowiak, oboje z Gimnazjum w Janowicach Wielkich. Czwartą pozycję zajęła Aleksandra Wielento, piątą –Laura Frenczko oraz Katarzyna Poprawska, wszystkie panie z Gimnazjum w ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze
Miejsce siódme przypadło Annie Surmacz z „czwórki”, zaś ósma lokata – Pawłowi Winiarzowi z ZSO nr 1.

Podsumowując udane współzawodnictwo, dyrektor placówki Paweł Domagała oraz Anna Poprawska, wyrazili nadzieję, że uzdolnieni i zainteresowani biologią młodzi ludzie już wkrótce zostaną uczniami I LO. W nagrodę za sukces wręczono nagrody: atrakcyjne albumy o tematyce przyrodniczej ufundowane przez Radę Rodziców. ZSO nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group