Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5970
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przybrali stuletnią „Maskę”. Składany jubileusz

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 18 września 2011, 8:04
Aktualizacja: 10:25
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
„Benefis 100–lecia pracy artystycznej” aktorów z Teatru Maska zachwycił w miniony piątek licznie zgromadzonych gości w Osiedlowym Domu Kultury. Po przeglądzie fragmentów spektakli i gromkich brawach, widzowie zaśpiewali artystom „Sto lat” i życzyli dalszej, owocnej pracy na scenie.

Skąd to sto lat? – To benefis z okazji mojego 50-lecia pracy twórczej, 30-lecia Honoraty Magdeczko-Capote oraz 20 lat pracy Krzysztofa Rogacewicza. Teatr Maska istnieje ponad 10 lat, dlatego też chcieliśmy przypomnieć nasze występy. Aktorstwo jest tak pięknym zawodem, że tylko czasami żal, że musi się kiedyś skończyć – powiedział Ryszard Wojnarowski, aktor Teatru Maska.
Warto też przy okazji wspomnieć postać nieżyjącego już aktora i reżysera Andrzeja Kempy, który także grał i tworzył w „Masce”.

Teatr Maska powstał w Jeleniej Górze w 1995 roku i wystawił już ok. 20 spektakli zróżnicowanych pod względem tematyki, formy i treści. Cykl przedstawień w klimacie kabaretowym o epokach: "Rozprawa o średniowieczu", "Renesans czyli jak Wam się podoba” cieszył się dużym zainteresowaniem i prezentowany był na wielu plenerowych imprezach w całej Polsce. Lekkie dowcipne formy takie, jak "W starym kinie? ...czyli zwierzenia dublera", "Nie kochać to grzech", "Jak zostać artystą", "Uwiedziony" od lat bawią widzów, zarówno tych starszych, jak i młodszych. "II część Dziadów" A. Mickiewicza wystawiona była w kaplicy w Jeleniej Górze.

Podczas jubileuszu Teatr Maska w składzie: Honorata Magdeczko-Capote, Ryszard Wojnarowski, Krzysztof Rogacewicz i Paweł Sikora przedstawili fragmenty swoich spektakli. Nie zabrakło więc Dziadów, Mony Lisy, międzynarodowego Hamleta, czy też polskiej Nędzy i Bidy. Po benefisie już w sali bankietowej także można było usłyszeć artystyczne wątki, jak chociażby śpiewane utwory Hemara, czy też Tuwima.

Wśród licznych gości pojawili się prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wraz z zastępczynią Zofią Czernow, były prezydent Józef Kusiak, radny wojewódzki Tadeusz Lewandowski, a także przedstawiciele jeleniogórskich teatrów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

kazimierzp 18-09-2011 8:50
Jak ten czas szybko leci! Niedawno w październiku 2005 roku obchodzono 10 lecie teatru Maska, a dzisiaj mamy stulecie!;-) Przez tę scenę przewinęło się wielu aktorów. M.innymi nie wymienieni przez panią redaktor Włodzimierz Dyła, Jan Kochanowski, widoczny na jednym ze zdjęć do artykułu Andrzej Marchowski. Gratuluję jubileuszu i kolejnych dziesiątek rocznic!
~ 18-09-2011 8:56
Co się dzieje z panem Włodzimierzem Dyłą? W jakim teatrze teraz gra? A może w filmie? Najlepszy aktor, jakiego widziała Jelenia Góra!
~tutka 18-09-2011 11:55
GRatulacje!ale nie moge oprzec sie wrazeniu ze wladza przyszla ze wzgledu na zblizajace sie wybory wszak nie chodzi raczej do teatru....
~ 18-09-2011 15:00
Ryszard - tysiąca lat w dobrym zdrowiu!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group