Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9078
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przy Castoramie estakadą? Na razie tylko pomysł

Piątek, 24 września 2010, 7:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 września 2010, 11:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przy Castoramie estakadą? Na razie tylko pomysł
Fot. Angela
Miasto ogłosiło drugi przetarg na opracowanie koncepcji dotyczącej przebudowy jednego z największych skrzyżowań w mieście. Część radnych chce bowiem, by nad ulicą Grunwaldzką przebiegała nowa estakada łącząca się z istniejącym wiaduktem na torami kolejowymi i mostem na rzece Bóbr. Wówczas pod estakadą miałby zostać wybudowane rondo.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji przebudowy skrzyżowania ulic: Al. Jana Pawła II i ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze. Wykonawca miałby przedstawić swoją wizję i pomysł na estetyczne wybudowanie estakady nad ul. Grunwaldzką, gdzie odbywałby się ruch w obydwóch kierunkach, ale tylko na wprost.

Pod estakadą wybudowane miałoby być rondo umożliwiające jazdę we wszystkich kierunkach, włącznie z wjazdami na estakadę oraz do Tesco i Castoramy. Zadaniem wykonawcy będzie też sprawdzenie, czy pomysł dwupoziomowego skrzyżowania w tym miejscu jest w ogóle możliwy do zrealizowania oraz jaki byłby jego ewentualny koszt.

Firmy chętne do podjęcia się tego wyzwania na zgłoszenie mają czas do najbliższego poniedziałku. Wykonawca, który wygra przetarg, będzie miał czas na złożenie koncepcji do 30 marca 2011 roku. W ramach zadania miasto będzie oczekiwało od wyłonionej firmy dokumentacje koncepcji wraz z opisami i rysunkami przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych na planie sytuacyjno – wysokościowym, obliczeniem szacowanych kosztów inwestycji i przedmiarem robót.

– Ma być to koncepcja, która będzie podstawą do dyskusji, czy taki pomysł jest realny do zrealizowania. Wybudowanie takiej estakady na drodze krajowej musi być zgodne z wieloma wytycznymi, typu nachylenie nie większe niż sześcioprocentowe i wiele innych. Nie wiadomo też, jakby to wyglądało i jakie potrzebne byłyby na to pieniądze – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

– Jeśli okazałoby się, że wybudowanie dwupoziomowego skrzyżowania jest realne i znalazłyby się na to pieniądze, myślę, że sama budowa rozpoczęłaby się nie wcześniej niż za 3 – 4 lata – dodaje Jerzy Bigus. – Póki co musimy jednak znaleźć wykonawcę na wykonanie koncepcji. Miesiąc temu ogłosiliśmy już jeden przetarg na to zadanie, ale przedsiębiorcy chcieli za to spore wynagrodzenie. Miasto ma ten cel przeznaczone 50 tysięcy złotych, a za takie pieniądze nie było póki co chętnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
788
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group