• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 9:12
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 4519
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Przezywasz nauczyciela, znieważasz funkcjonariusza

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Środa, 7 listopada 2007, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Nerwowi uczniowie powinni się mieć na baczności. Jeśli poniosą ich emocje i powiedzą nauczycielom szczerze, co o nich myślą, mogą trafić przed oblicze sądu. Wszystko dlatego, że pedagog jest funkcjonariuszem publicznym i nie wolno go bezkarnie lżyć.

Co niektórzy młodzi ludzie myślą o swoich profesorach? Strach pisać, bo na pewno są to nieparlamentarne refleksje. Co o nielubianych nauczycielach mówią na przerwach, wie każdy, włącznie z pedagogami.

Ci jednak nie muszą pozostać obojętni na zalewanie wiadrami pomyj, jakiego doświadczają w szkolnej codzienności. Dowodzi tego środowa Rzeczpospolita. Jak podaje gazeta, dwójka siedemnastolatków i jeden szesnastolatek z gimnazjum w Morągu wdała się podczas przerwy w pyskówkę z pedagogami.
Nauczycielka usłyszała: "Co mi zrobisz? Pójdziesz po tego cwela dyrektora?". O zajściu powiadomiono policję.

Teraz stróże prawa i prokuratura wzięli pod lupę wyrostków obrażających więziennym slangiem szkolny personel. Śledczy po raz pierwszy skorzystali z przepisów, które wprowadził były minister edukacji Roman Giertych.
Na ich mocy nauczyciele uzyskali status funkcjonariuszy publicznych.

Kiedyś obrażony nauczyciel mógł tylko odpłacić pięknym za nadobne obniżając ocenę ze sprawowania winowajcy lub wytoczyć mu prywatny proces. Teraz: uwaga!
Nazywasz nauczyciela „małpą, bałwanem, durniem” lub jeszcze gorzej, ryzykujesz sprawą sądową. Pełnoletni uczeń może za to trafić do aresztu. Niesforny małolat – do poprawczaka – przestrzega Rzeczpospolita.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

PrYk 7-11-2007 8:09
W koncu cos zrobia z bezkarnymi dzieciakami... Moze bedzie troche spokojniej bo to co sie teraz wyrabia to jest godne pozalowania...
~_rymcycymcy____ 7-11-2007 9:56
A może i nauczycieli zobowiązać ustawą, żeby byli wobec nas uprzejmi, douczeni i sprawiedliwi w ocenach ? A każde chamstwo będziemy mogli zgłaszać na policję. Opisać Wam jak się odzywa nasz ksiądz (to też nauczyciel) ? ...nie mogę, bo nie przejdzie przez moderatora.
~a 7-11-2007 10:52
co by nie mówić - w tej sprawie Roman miał rację i popieram w całej rozciągłości, ponieważ to co dzisiaj dzieciaki w szkołach wyprawiają to ewidentnie przesada...
PrYk 7-11-2007 13:21
do rymcycymcy... to slabo sie staracie u mnie w szkole jak nauczyciel zachwywal sie nie tak jak trzeba wylecial... trzeba sie zebrac i zglosic sprawe. gderac kazdy potrafi a zrobic cos nie laska ? Poza tym teraz uczen moze wyzwac nauczyciela, rzucac ogryzkami itp i nic mu nie grozi... bo... bo jak nauczyciel dotknie ucznia to molestowanie, wyprosic z klasy nie ma prawa... Dzieciaki robia co chca i taka jest prawda. Nauczyciele tez nie sa bez skazy ale moze przedziwdzialac temu... Pozdrawiam
~Rudebwoy 7-11-2007 14:11
Nauczyciel funkcjonariusszem publicznym??? Nieźle... heh... i może kim jeszcze??
~Wolant 7-11-2007 20:22
Bardzo słusznie, bezczelność niektórych uczniów musi być karana sądowo w postaci nadzoru kuratora, kar pieniężnych dla rodziców i wpisu do rejestru Policji. Zajęcia w szkole staną się "łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej efektywne dla reszty kulturalnych uczniów" a tacy nawet jeśli są większością cierpią, gdyż jednen lub dwóch "bluźnierców" potrafi zniszczyć całą lekcję!
~była mieszkanka Jeleniej Góry 7-11-2007 22:48
A może by tak kuratora dla nauczycieli za ich odzywki.? Przykłady chamstwa, wulgarności i poniżania uczniów można by mnożyć ( najprostszy przykład: "ty niedorobiony jesteś" - powiada nauczyciel do ucznia). Tylko, że najprościej i NAJPRYMITYWNIEJ za całe zło w szkole winić uczniów. Efektywne zajęcia przy poziomie wykształcenia większości polskich nauczycieli ( nauczyciel z dwudziestoletnim stażem pracy na tablicy potrafi napisać "żądzić" i wmawiać dzieciom, że Wisła przepływa przez Bydgoszcz ).
~stanleyowsky 8-11-2007 0:14
Ooo. Rymcymcy sie ujawnił. Nie daje sobie rady z tabliczką mnożenia - więc oczernia wszelkie grona pedagogiczne za swoje porażki. Na szczęście to zachowanie będzie miało niedługo swoją nazwę. Syndrom Agnieszki Chylińskiej zwany FuckYouNauczyciele. Stanie się popularne jak dysortografia. Poważne firmy na Allegro - walą takie wpadki, że oko sobie można zwichnąć. Tak jak pisał PrYk - dać palantowi raz z liścia - to jest molestowanie. A jak debilek wystawi narząd i położy na biurku - to jest niedostosowanie społeczne. Do "Byłej mieszkanki Jeleniej Góry". Znasz może jakieś przysłowia polskie. Może: Obyś cudze dzieci uczył? Niestety... Niektóre dzieci "niedorobione są". Dajemy im szansę - trzeba znieść opał, wykuć bruzdę. Kurde, nie wiem skąd te moje dzieciaki tak się rwą na medycynę. Może po to, żeby leczyć te niby byłe mieszkanki jeleniej....
~była mieszkanka Jeleniej Góry 8-11-2007 19:33
przeczytaj ~stanleyowsky~ i zastanów się, czy aby dla Ciebie ta medycyna Twoich dzieciaków nie będzie spóźniona. Schizofrenia postępuje błyskawicznie. Nie czekaj więc na swoje dzieciaki. Tylko im współczuć. Ciekawe ile razy usłyszały od Ciebie, że są palantami, debilami, czy że może nie udało Ci się ich dorobić. Uczyłam cudze dzieci. W szkole przy ul. Moniuszki. Sympatyczna młodzież. I bynajmniej nie taka, jak Ty w swoim braku poszanowania ich godności.
~Mimi 15-11-2007 23:14
Tak. Oczywiście. Bo uczniowe są be, a belfrzy są cacy. 50% nauczycieli to jacyś niedouczeni ludzie bez skończonych nawet studiów pedagogicznych, zatrudnieni z łapanki, bo dobrze wykształconych nie ma. I jeszcze te darmozjady się o kasę proszą, i jeszcze chcą mieć więcej praw. Czasem trza powiedzieć głośno o nich całą prawdę, no ale cóż - widać cenzura nie upadła wraz z komuną.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group