Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3148
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Przezywasz nauczyciela, znieważasz funkcjonariusza

Środa, 7 listopada 2007, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Przezywasz nauczyciela, znieważasz funkcjonariusza
Fot. Archiwum
Nerwowi uczniowie powinni się mieć na baczności. Jeśli poniosą ich emocje i powiedzą nauczycielom szczerze, co o nich myślą, mogą trafić przed oblicze sądu. Wszystko dlatego, że pedagog jest funkcjonariuszem publicznym i nie wolno go bezkarnie lżyć.

Co niektórzy młodzi ludzie myślą o swoich profesorach? Strach pisać, bo na pewno są to nieparlamentarne refleksje. Co o nielubianych nauczycielach mówią na przerwach, wie każdy, włącznie z pedagogami.

Ci jednak nie muszą pozostać obojętni na zalewanie wiadrami pomyj, jakiego doświadczają w szkolnej codzienności. Dowodzi tego środowa Rzeczpospolita. Jak podaje gazeta, dwójka siedemnastolatków i jeden szesnastolatek z gimnazjum w Morągu wdała się podczas przerwy w pyskówkę z pedagogami.
Nauczycielka usłyszała: "Co mi zrobisz? Pójdziesz po tego cwela dyrektora?". O zajściu powiadomiono policję.

Teraz stróże prawa i prokuratura wzięli pod lupę wyrostków obrażających więziennym slangiem szkolny personel. Śledczy po raz pierwszy skorzystali z przepisów, które wprowadził były minister edukacji Roman Giertych.
Na ich mocy nauczyciele uzyskali status funkcjonariuszy publicznych.

Kiedyś obrażony nauczyciel mógł tylko odpłacić pięknym za nadobne obniżając ocenę ze sprawowania winowajcy lub wytoczyć mu prywatny proces. Teraz: uwaga!
Nazywasz nauczyciela „małpą, bałwanem, durniem” lub jeszcze gorzej, ryzykujesz sprawą sądową. Pełnoletni uczeń może za to trafić do aresztu. Niesforny małolat – do poprawczaka – przestrzega Rzeczpospolita.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group