Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14801
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przez pośpiech do karambolu

Piątek, 11 grudnia 2009, 11:19
Aktualizacja: Sobota, 12 grudnia 2009, 8:13
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przez pośpiech do karambolu
Fot. Angela
Wyjechał z ulicy podporządkowanej wymuszając pierwszeństwo na innych kierujących i spowodował zderzenie trzech pojazdów. Mowa o kierowcy z Jeleniej Góry, który do kolizji doprowadził po godzinie 8.00 przy tak zwanej małej poczcie.

– Kierujący samochodem marki Opel meriva wyjeżdżając z drogi podporządkowanej Morcinka, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu, który jechał na wprost ulicą Wolności w kierunku Cieplic. Kierowca busa został uderzony w bok, zjechał z lewego na prawy pas i tam zajechał drogę innemu kierowcy, który jechał citroenem, który uderzył w busa – mówi asp. Waldemar Romańczuk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Najbardziej uszkodzony został pojazd sprawcy, który został ukarany przez policję mandatem. Przez niemal godzinę ruch w tym szczególnie niebezpiecznym miejscu był utrudniony. Obecnie odbywa się tam już prawidłowo.

Funkcjonariusze ostrzegają, że mglista, mokra i ponura pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach.
– Nie należy jeździć z maksymalną dozwoloną prędkością, ale z taką, która pozwala odpowiednio zareagować i w razie konieczności zatrzymać pojazd – mówi asp. Waldemar Romańczuk.

– Należy też uważać na pieszych, którzy często są ubrani na ciemno, i których nie widać ich na drodze. Często wydaje im się, że jeśli wejdą na jezdnię samochód się przed nimi natychmiast zatrzyma, a tak nie jest. Dlatego na drodze potrzebna jest rozwaga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group