Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8583
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przez nich wciąż płacimy

Czwartek, 29 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:41
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
   Dzięki naszym radnym nie będziemy mogli parkować za darmo w soboty. Chcieliśmy ułatwić życie kierowcom, ale jeleniogórscy radni do tego nie dopuścili. Nie poparli pomysłu zlikwidowania opłat za parkowanie w soboty.

   Opłaty za parkowanie w sobotę przy ulicach centrum miasta miały zostać zlikwidowane.
– To spowoduje bałagan w centrum. Wszyscy będą chcieli zaparkować i nie będzie miejsca dla przyjeżdżających turystów – argumentował Józef Sarzyński, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

   Podobnego zdania był radny Wiesław Tomera. – Chodzi także o pracę dla parkingowych. Wielu z nich zarabia zaledwie 80 zł miesięcznie, a zlikwidowanie opłat spowoduje, że ich dochody będą jeszcze mniejsze – argumentował radny.
– Pan Sarzyński nie jest kierowcą, dlatego nie powinien wypowiadać się w imieniu innych – mówi zdenerwowany Marcin Kuśnierczyk, kierowca z Jeleniej Góry.

   Komisarz Edyta Bagrowska z policji uważa, że zniesienie opłat odciążyłoby zakorkowane ulice. – Ludzie zostawiają auta na podwórkach, by nie płacić.
I zastawiają innych – mówi. – Gdyby mogli parkować za darmo, na pewno odciążyłoby to ruch w mieście.

   Po dwugodzinnej dyskusji przeciwnicy wprowadzenia zmian dopięli swego. Uchwała nie została przyjęta i za godzinę postoju w sobotę wciąż musimy płacić 2 złote.
Wiesław Tomera zgłosił poprawkę do uchwały, na mocy której w soboty miały być pobierane opłaty w godzinach od 9 do 14 (obecnie płacimy do 17). Większością głosów poprawka została przyjęta.

   Stało się więc jasne, że nie mamy co liczyć na darmowe parkowanie. Później uchwała ta została całkowicie odrzucona, co oznacza, że zmian nie będzie. – To miała być tylko formalność – nie mógł się nadziwić radny Jerzy Łużniak, który od początku chciał zlikwidować opłaty. – Komisja gospodarki poparła ten pomysł. To, że opłaty są pobierane w soboty, jest naszym niedopatrzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
489
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group