Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7164
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Przewodnik po Karkonoszach na targach w Poznaniu

Niedziela, 26 października 2014, 8:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 października 2014, 8:10
Autor: Mea
Powiat: Przewodnik po Karkonoszach na targach w Poznaniu
Fot. Archiwum Starostwa
W kolejnej edycji targów Tour Salon wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, którzy promowali nowe wydawnictwo o atrakcjach turystycznych Karkonoszy. – Przewodnik został wydany w 10. tys. egzemplarzy – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Targi obchodziły 25-lecie swojego istnienia. Pojawiło się na nich 500 wystawców z 33 krajów całego świata m.in. z Ukrainy, Rosji, Niemiec, Czech, Gruzji, Włoch, Argentyny, Armenii, Bułgarii, Francji, Dominikany, Iranu, Izraela, Litwy, Łotwy, a nawet Indii. Podczas otwarcia ręczono odznaczenia i podziękowania dla organizatorów oraz uczestników. Odbył się koncert galowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

- Promowaliśmy Karkonosze na stoisku wraz z Dolnośląską Izbą Turystyczną oraz z dwunastoma wystawcami z Dolnego Śląska. Po raz pierwszy przedstawiliśmy naszą nową ofertę - przewodnik po Karkonoszach z nową marką, który został wydany, dzięki współpracy regionalnych gmin – powiedział dyrektor.

Przewodnik cieszył się bardzo dużą popularnością. - Są w nim wskazane szlaki i drogi, którymi można wybrać się na wycieczkę, dotrzeć do zabytku lub atrakcji turystycznej. Oznakowane są miejsca godne zobaczenia i przedstawione możliwości spędzenia wolnego czasu m.in. na wycieczkach rowerowych, pieszych, wodnych, a nawet konnych, wspinaczkach skałkowych czy też na stokach narciarskich – dodał.

W wydawnictwie można znaleźć atrakcje dla całych rodzin m.in. Park Miniatur, Sztolnie w Kowarach, Dom Kata, Cyrkland, Leśną Hutę, Dinopark, Park Odkrywców, Park Bajek, Muzeum Zabawek, Tajemnice Karkonoskie, Ogród Japoński, Szklany Ogród oraz wiele pięknych pałaców i zamków.

- Na naszym stoisku gościliśmy podsekretarza stanu Katarzynę Sobierajską z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z którą rozmawiałem o objęciu po raz kolejny patronatem przez ministerstwo naszych Targów Turystycznych TourTec, organizowanych co roku na jeleniogórskim Rynku – podkreślał Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group