Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6254
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przetarg na schowanie śmieci pod ziemię unieważniony

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 16 grudnia 2015, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Fot. –
Miasto unieważniło przetarg dotyczący zaprojektowania i wybudowania pierwszego pod ziemią gniazda na odpady komunalne. Miało ono powstać przy ul. Bankowej, ale póki co wykonawstwem zainteresowało się tylko jedno konsorcjum, które zaproponowało cenę o wiele wyższą, niż przeznaczone na ten cel środki.

W sferze zagospodarowania odpadów komunalnych w Jeleniej Górze miał to być nowy etap, a prace przy budowie tzw. podziemnego gniazda, zaplanowano na przyszły rok.

– Budowa gniazd na odpady komunalne w zabytkowych strefach Jeleniej Góry jest naturalną potrzebą – wyjaśniał Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Musimy w systemowy sposób zbierać odpady, w tym segregowane, a trudno jest wystawiać pojemniki na nie przed zabytkami. Stąd idea, by tam, gdzie brakuje wygodnych dla mieszkańców, a dyskretnie lokowanych pojemników, przy gęstej zabudowie czy wąskich przejściach, chować je pod ziemią – dodał wiceprezydent.

Przedmiotem przetargu było zaprojektowanie, wybudowanie gniazda na wskazanej działce i świadczenie usług serwisowych przez 36 miesięcy od daty jego przekazania do użytkowania. Wykonawca miał też dostarczyć karty „czipowe” mieszkańcom okolicznych domów, z funkcją zamykanie i otwierania boksów. Władze miasta zapowiadają, że ogłoszony zostanie kolejny przetarg na to zadanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 16-12-2015 15:58
podziemne to wy lepiej przejścia dla pieszych lub kładki budujcie bo szlag trafia pieszych jak trzeba tak długo czekać na możliwość przejścia , wracając do tematu po kiego wacława te karty przecież typowy zamek na klucz będzie o wiele lepszy, częściej śmieci odbierajcie a nie że pojemniki przepełnione i jeszcze koło nich masa worków ze śmieciami
~rysiek w swetrze 16-12-2015 16:20
szkoda byłby schron dla rysia
~ 17-12-2015 11:13
Niech się Łużniak z Zawiłą schowają pod ziemią i zgubią kartę czipową.
~ 17-12-2015 15:56
jako podatnik nie zgadzam się na takie marnotrawienie moich podatków
~... 17-12-2015 17:35
Karty czipowe:) A więc i zasilanie elektryczne. Trzeba było dodać jeszcze funkcję teleportacji albo promu kosmicznego- z pewnością było by taniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group