Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11510
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Przetarg na kolejną stację

Poniedziałek, 13 lipca 2020, 8:07
Aktualizacja: Środa, 15 lipca 2020, 14:21
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Przetarg na kolejną stację
Fot. WAC
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót na stacji Szklarska Poręba Średnia, na linii Jelenia Góra – Granica Państwa (Jakuszyce).

Na przystanku Szklarska Poręba Średnia podróżni skorzystają z nowego, prawie dwukrotnie wyższego peronu. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na przystanku będą nowe wiaty i ławki. Lepszą obsługę zapewni też czytelne oznakowanie i gabloty informacyjnej z rozkładem jazdy. Jaśniejsze oświetlenie umożliwi bezpieczne podróżowanie także po zmroku. Z peronów dogodniej skorzystają podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się, bowiem przewidziano pochylnie. Z myślą o potrzebach osób niedowidzących i niewidomych zamontowane zostaną ścieżki naprowadzające. Dla cyklistów przewidziano stojaki rowerowe, dzięki czemu wygodnie będzie można łączyć podróż dwoma ekologicznymi środkami transportu.

Remont przystanku Szklarska Poręba Średnia jest jednym z 200 jaki znalazł się w Programie Przystankowym 2020 – 2025. W jego ramach Ministerstwo Infrastruktury przewiduje budowę 104 przystanków nowych i w nowej lokalizacji, 45 przystanków odbudowywanych (modernizowanych). W 51 lokalizacjach będą wydłużane lub przebudowywane perony.

W województwie dolnośląskim projekt przystankowy obejmuje 11 przystanków. W planach jest budowa nowych przystanków osobowych: Świdnica Zawiszów, Legnickie Pole, Mirków, oraz nowego przystanku we Wrocławiu (na trasie w kierunku Oleśnicy), a także budowa w nowej, wygodniejszej lokalizacji przystanków Piotrowice Świdnickie i Pasieczna. Zaplanowano odbudowę nieczynnego przystanku Strzelce Świdnickie oraz przebudowę i odbudowę peronów w Ścinawie, Twardogórze i Szklarskiej Porębie (Szklarska Poręba Dolna oraz Szklarska Poręba Średnia).

Program Przystankowy odpowiada na potrzeby mieszkańców regionów i dodatkowo zwiększy dostępność komunikacyjną kolei – informuje Ireneusz Merchel – prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.. - W zależności od potrzeb, przebudujemy perony lub wybudujemy nowe przystanki. Pasażerowie będą wsiadać do pociągów bezpieczniej i wygodniej - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

58
89%
Cieszy
3
5%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
813
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group