Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2740
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Przetarg do powtórki

Poniedziałek, 28 lutego 2022, 8:06
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Przetarg do powtórki
Fot. Starostwo Powiatowe
Niepowodzeniem zakończyła się podjęta przez starostwo pierwsza próba sprzedaży obiektów po zlikwidowanym Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie.

Na postępowanie przetargowe ogłoszone przez Zarząd Powiatu Karkonoskiego nie wpłynęła żadna oferta podmiotów zainteresowanych zakupem kompleksu zlokalizowanego przy ul. Chopina. W jego skład wchodzą cztery budynki wczasowe, obiekt po szkole, garaż oraz działka o powierzchni 1,22 hektara. Niezabudowana cześć działki stanowi urządzony teren zielony z boiskiem sportowym, ścieżkami wewnętrznymi, parkingiem samochodowym, nasadzeniami drzew i krzewów. Nieruchomość położona jest na obszarze określonym w planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny zabudowy usługowej z zielenią towarzyszącą. Jako przeznaczenie uzupełniające dopuszcza się: infrastrukturę techniczną, lokale mieszkalne, towarzyszące przeznaczeniu podstawowemu oraz drogi wewnętrzne i parkingi.

Jesteśmy już po pierwszym przetargu i pomimo dużego zainteresowania, ze strony potencjalnych kupców z terenu powiatu ale i spoza, nie mieliśmy chętnych na nabycie obiektów po byłym DWDiPZ - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Nie wiem jaka była tego przyczyna. Może niektórzy liczą, że w kolejnym przetargu powiat obniży cenę jak to często bywa. Jednak zdecydowaliśmy, że cena kosztorysowa 10 milionów złotych w drugim postępowaniu zostanie zachowana.

Dom Wczasów Dziecięcych został zlikwidowany uchwałą Rady Powiatu Karkonoskiego, gdyż placówka ta od kilku miała znikome obłożenie. Środki ze sprzedaży obiektów wraz z działką, w całości mają zostać przeznaczone na wybudowanie trzech nowych i komfortowych domów dziecka. Na ten sam cel powiat karkonoski otrzymał wsparcie w wysokości 5 milionów złotych z Rządowego Programu „Polski Ład”.

Twoja reakcja na artykuł?

4
9%
Cieszy
26
58%
Hahaha
5
11%
Nudzi
3
7%
Smuci
0
0%
Złości
7
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group