Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6135
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Przetarg do powtórki

Poniedziałek, 28 lutego 2022, 8:06
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Przetarg do powtórki
Fot. Starostwo Powiatowe
Niepowodzeniem zakończyła się podjęta przez starostwo pierwsza próba sprzedaży obiektów po zlikwidowanym Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie.

Na postępowanie przetargowe ogłoszone przez Zarząd Powiatu Karkonoskiego nie wpłynęła żadna oferta podmiotów zainteresowanych zakupem kompleksu zlokalizowanego przy ul. Chopina. W jego skład wchodzą cztery budynki wczasowe, obiekt po szkole, garaż oraz działka o powierzchni 1,22 hektara. Niezabudowana cześć działki stanowi urządzony teren zielony z boiskiem sportowym, ścieżkami wewnętrznymi, parkingiem samochodowym, nasadzeniami drzew i krzewów. Nieruchomość położona jest na obszarze określonym w planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny zabudowy usługowej z zielenią towarzyszącą. Jako przeznaczenie uzupełniające dopuszcza się: infrastrukturę techniczną, lokale mieszkalne, towarzyszące przeznaczeniu podstawowemu oraz drogi wewnętrzne i parkingi.

Jesteśmy już po pierwszym przetargu i pomimo dużego zainteresowania, ze strony potencjalnych kupców z terenu powiatu ale i spoza, nie mieliśmy chętnych na nabycie obiektów po byłym DWDiPZ - mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Nie wiem jaka była tego przyczyna. Może niektórzy liczą, że w kolejnym przetargu powiat obniży cenę jak to często bywa. Jednak zdecydowaliśmy, że cena kosztorysowa 10 milionów złotych w drugim postępowaniu zostanie zachowana.

Dom Wczasów Dziecięcych został zlikwidowany uchwałą Rady Powiatu Karkonoskiego, gdyż placówka ta od kilku miała znikome obłożenie. Środki ze sprzedaży obiektów wraz z działką, w całości mają zostać przeznaczone na wybudowanie trzech nowych i komfortowych domów dziecka. Na ten sam cel powiat karkonoski otrzymał wsparcie w wysokości 5 milionów złotych z Rządowego Programu „Polski Ład”.

Twoja reakcja na artykuł?

4
9%
Cieszy
27
59%
Hahaha
5
11%
Nudzi
3
7%
Smuci
0
0%
Złości
7
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
686
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group