Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 11809
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przesilenie letnie w BWA

Sobota, 12 czerwca 2010, 8:43
Aktualizacja: 9:04
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Przesilenie letnie w BWA
Fot. BWA
Trzeci tydzień czerwca będzie czasem wielu wydarzeń w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

15 czerwca obędzie się spotkanie autorskie z feminizujacą twórczynią Zorką Wollny. Debata wchodzi w skład cyklu edukacyjnego „Transfuzje”. W większości prac bohaterki spotkania dominuje tematyka feministyczna. Pani Zorka zajmuje się także krytyką instytucji oraz grą obrazem i obrazowaniem. Jest stypendystką MKiDN oraz włoskiego ministerstwa kultury, Cittadellarte Fondazione Pistoletto oraz jest finalistką konkursu Spojrzenia Deutsche Banku.

Zorka Wolny poprowadzi także wraz z Anną Szwajgier warsztaty w dniach 16-18 czerwca. Na zakończenie spotkania z artystką 19 czerwca w sobotę o godzinie 20 zostanie zrealizowany projekt pod hasłem „Przesilenie letnie” inspirowany dziewiętnastowiecznymi balladami, romantyzmem w muzyce i literaturze, obrzędowością słowiańską, podaniami i legendami związanymi z czasem przesilenia letniego.

W piątek, 18 czerwca, o godzinie 18:00 w BWA odbędzie się wernisaż Aleksandry Urban pt. „DARK HOLE”. Artystka zaprezentuje pozornie niejednorodny cykl prac o wspólnym rdzeniu ideologicznym, melanż tego co niewinne i słodkie z tym co mroczne i złowrogie.

Malarka ukończyła Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze oraz ASP we Wrocławiu (dyplom 2004 z malarstwa w pracowni prof. Nicole Nascowa). Jest stypendystką Ministra Kultury i Sztuki w 1998 i 2003 roku.

Także w piątek odbędzie się wernisaż wystawy pt. „ Kilkanaście Koanów na Nie(Istnienie)”. Autorami dzieł wchodzących w skład wystawy są: Mirosław Bałka, Sławomir Brzoska, Marta Deskur, Wojciech Gilewicz, Izabella Gustowska, Piotr Kurka, Marek Kuś, Konrad Kuzyszyn, Dominik Lejman, Wojciech Łazarczyk, Agata Michowska, Hanna Nowicka, Grażyna Tereszkiewicz& Roman Lewandowski, Edyta Wolska, Maria Wrońska.

Wystawa zorganizowana jest we współpracy z Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej w Słupsku. Obydwie ekspozycje będą czynne do 12 lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
423
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group