Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5578
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przesilenie letnie w BWA

Sobota, 12 czerwca 2010, 8:43
Aktualizacja: 9:04
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Przesilenie letnie w BWA
Fot. BWA
Trzeci tydzień czerwca będzie czasem wielu wydarzeń w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

15 czerwca obędzie się spotkanie autorskie z feminizujacą twórczynią Zorką Wollny. Debata wchodzi w skład cyklu edukacyjnego „Transfuzje”. W większości prac bohaterki spotkania dominuje tematyka feministyczna. Pani Zorka zajmuje się także krytyką instytucji oraz grą obrazem i obrazowaniem. Jest stypendystką MKiDN oraz włoskiego ministerstwa kultury, Cittadellarte Fondazione Pistoletto oraz jest finalistką konkursu Spojrzenia Deutsche Banku.

Zorka Wolny poprowadzi także wraz z Anną Szwajgier warsztaty w dniach 16-18 czerwca. Na zakończenie spotkania z artystką 19 czerwca w sobotę o godzinie 20 zostanie zrealizowany projekt pod hasłem „Przesilenie letnie” inspirowany dziewiętnastowiecznymi balladami, romantyzmem w muzyce i literaturze, obrzędowością słowiańską, podaniami i legendami związanymi z czasem przesilenia letniego.

W piątek, 18 czerwca, o godzinie 18:00 w BWA odbędzie się wernisaż Aleksandry Urban pt. „DARK HOLE”. Artystka zaprezentuje pozornie niejednorodny cykl prac o wspólnym rdzeniu ideologicznym, melanż tego co niewinne i słodkie z tym co mroczne i złowrogie.

Malarka ukończyła Liceum Plastyczne w Jeleniej Górze oraz ASP we Wrocławiu (dyplom 2004 z malarstwa w pracowni prof. Nicole Nascowa). Jest stypendystką Ministra Kultury i Sztuki w 1998 i 2003 roku.

Także w piątek odbędzie się wernisaż wystawy pt. „ Kilkanaście Koanów na Nie(Istnienie)”. Autorami dzieł wchodzących w skład wystawy są: Mirosław Bałka, Sławomir Brzoska, Marta Deskur, Wojciech Gilewicz, Izabella Gustowska, Piotr Kurka, Marek Kuś, Konrad Kuzyszyn, Dominik Lejman, Wojciech Łazarczyk, Agata Michowska, Hanna Nowicka, Grażyna Tereszkiewicz& Roman Lewandowski, Edyta Wolska, Maria Wrońska.

Wystawa zorganizowana jest we współpracy z Bałtycką Galerią Sztuki Współczesnej w Słupsku. Obydwie ekspozycje będą czynne do 12 lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group