Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 8674
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Przeprowadzka azylu

Wtorek, 25 maja 2021, 7:01
Autor: WAC
Dziwiszów: Przeprowadzka azylu
Fot. DIOZ
Zakończyła się przeprowadzka ponad 100 podopiecznych Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt z pałacu Dziwiszowie do nowego azylu dla czworonogów w Pietrzykowie (powiat świdnicki).

Warunki w jakich bytowały zwierzęta w tymczasowym azylu DIOZ były bardzo trudne. Przez dziurawy dach, po każdych opadach, do wnętrza lały się strugi deszczu. W budynku bardzo często dochodziło do awarii instalacji elektrycznej. Opiekę nad zwierzętami znacznie utrudniał też brak bieżącej wody.

Szukając rozwiązania tych problemów obrońcy zwierząt zdecydowali się na zakup gospodarstwa w Pietrzykowie wraz z siedmiohektarowym terenem. Obecnie trwa gruntowny remont zabudowań na posesji. W jednym z budynków, którego remont ma zakończyć się do końca roku znajdą się miejsca dla zwierząt. W drugim - DIOZ planuje urządzić klinikę weterynaryjną. Do czasu zakończenia remontu psy, koty, kozy, krowy, konie i inne czworonogi przebywają w kontenerach modułowych oraz w kojcach z wybiegami.

Cieszymy się, że jesteśmy już na swoim, gdzie warunki dla naszych podopiecznych są o niebo lepsze niż w Dziwiszowie – mówi Konrad Kuźmiński z DIOZ. - Tu nie mamy problemów ani z prądem, ani z brakiem bieżącej wody. Zwierzęta mają też więcej miejsca, gdyż działka przylegająca do zabudowań w Pietrzykowie jest ponad dwa razy większa niż w Dziwiszowie. Do tej pory, dzięki wsparciu darczyńców, udało nam się m.in. ogrodzić cały teren nowego ośrodka, wznieść nowy dach na zwierzęcym domu, wykopać studnię głębinową, a także wybudować oborę i chlewik dla naszych gospodarskich podopiecznych. Razem z wolontariuszami porządkujemy teren, wyburzamy spróchniałe ściany, usuwamy przegniłe deski w podłogach i wynosimy góry gruzu, aby nasze marzenie o raju na ziemi dla skrzywdzonych przez człowieka braci mniejszych stało się wreszcie realne. Mamy przeogromną nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się wprowadzić tu z naszymi podopiecznymi i cieszyć się ciszą oraz spokojem.

Twoja reakcja na artykuł?

52
83%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
8
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
940
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group