Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5981
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przenośne boiska za „alkoholowe”

Niedziela, 25 maja 2014, 8:34
Aktualizacja: 8:38
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Przenośne boiska za „alkoholowe”
Fot. UM Jelenia Góra
Miasto kupiło boiska do gry w wersji „mini”. Źródłem środków był fundusz profilaktyki zdrowotnej, w tym szczególnie pieniądze gromadzone na tzw. funduszu przeciwalkoholowym. – Uważam, że takie ich wykorzystanie jest najlepszym sposobem szeroko rozumianej profilaktyki, a każdy, kto widzi grające na tym boisku dzieci, może się o tym przekonać na własne oczy – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Boisko można rozłożyć w niespełna godzinę w każdym, byle w miarę równym terenie. Na próbę rozłożono w jeleniogórskim Rynku. – Zaprosiliśmy kilka reprezentacji szkół, by wypróbowały te boiska w praktyce – powiedział Andrzej Marchowski, zastępca naczelnika Wydziału Dialogu, odpowiedzialny za wykorzystanie środków tych funduszy.

Boisko ma wymiar 10 x 15 m, układane jest z kwadratowych „puzzli” o wymiarze 100 x 100 cm. Boiska do piłki nożnej pokryte są „trawą syntetyczną”. – Są jeszcze inne , do koszykówki, także w wersji „mini” – mówi Marcin Zawiła. – Te z kolei mają nawierzchnię polipropylenową, a układane są z mniejszych kostek 30 x 30 cm. Kupiliśmy też takie, będziemy je wypróbowywać nieco później.

Łączna wartość zakupu to prawie 80 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group