Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6876
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przemytnicy pod kluczem

Czwartek, 23 lipca 2020, 11:06
Aktualizacja: 17:19
Autor: WAC
Region: Przemytnicy pod kluczem
Fot. archiwum
Postawieniem zarzutów 12 osobom zakończyło się prowadzone przez Placówkę Straży Granicznej w Zgorzelcu śledztwo w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem wyrobów tytoniowych. Postępowanie nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

Wyroby tytoniowe były przemycane z Litwy, a następnie przejmowane przez osoby z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Tak pozyskany towar przewożony był na teren województwa dolnośląskiego, a tu przekazywany innym członkom grupy. Ostatecznie wyroby tytoniowe były transportowane na teren Czech i Niemiec lub sprzedawane w Polsce. Grupa zajmowała się także wytwarzaniem wyrobów tytoniowych. Z tytułu nielegalnego przywozu, wywozu i przetwarzania wyrobów akcyzowych Skarb Państwa poniósł straty w wysokości prawie 45 milionów złotych

W wyniku przeprowadzonych podczas śledztwa czynności ujawniono i zatrzymano szereg pojazdów różnych marek, sprzęt komputerowy, kilkadziesiąt telefonów, pieniądze, a także inne przedmioty mające wartość dowodową lub podlegające zabezpieczeniu. Zabezpieczono mienie o wartości szacunkowej 1.949.593 zł oraz tymczasowo aresztowano 6 osób.

Zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy pozwolił na wydanie postanowień o przedstawieniu zarzutów łącznie 12 osobom – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Oprócz przestępstw karno - skarbowych niektórym członkom grupy postawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowania grupą przestępczą oraz posiadania broni palnej. 30 czerwca do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze skierowano dwa akty oskarżenia przeciwko członkom wyżej opisanej zorganizowanej grupy przestępczej, którymi prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oskarżył łącznie 10 osób. W stosunku do dwóch podejrzanych śledztwo nadal jest prowadzone.

Oskarżeni to mieszkańcy województwa podlaskiego oraz dolnośląskiego w wieku od 32 do 44 lat. Za popełnione przestępstwa skarbowe oraz kierowanie grupą przestępczą grozi kara w wymiarze do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group