Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5678
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Sobota, 14 grudnia 2019, 5:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 16:19
Autor: WAC
Karpacz: Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką
Fot. UMWD
Już po raz czwarty Forum Przemysłowe, które odbyło się w dniach 12 – 13 grudnia w Hotelu Gołębiewski, przyciągnęło do Karpacza kilkuset gości polskich i zagranicznych, a wśród nich: przedstawicieli przemysłu, parlamentarzystów, ekspertów, ekonomistów i naukowców.

Podczas Forum odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, rozmów, prezentacji i bloków tematycznych. Forum było okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich, jak: reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne i tradycyjne gałęzie przemysłu, ale również wszystkiego, co dotyczy szeroko pojętego „przemysłu czasu wolnego”, a więc m.in. turystyki, kultury i rozrywki.

Program Forum był realizowany w ścieżkach tematycznych: inwestycje, społeczeństwo, gospodarka, innowacje, infrastruktura. Wśród tematów debat znalazły się odnawialne źródła energii: gdzie inwestować, transport elektryczny – przemysł europejski w globalnym wyścigu, kierunek: smart, jak zarządzać miastem, by stało się inteligentne, bezpieczny przemysł - jak chronić się przed cyberatakami?, projekty infrastrukturalne w regionie Trójmorza, eko-rozwiązania w przemyśle ciężkim, czy i warto odchodzić od paliw kopalnianych, kolej szybkich prędkości szansą na rozwój gospodarczy Europy Środkowej, euro kontra waluty narodowe: kto wygrywa konkurencyjnością?, budowa marki na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym.

Podczas specjalnej gali Forum wręczono nagrody dla najlepszej firmy oraz najlepszej firmy rodzinnej. Najlepszą firmą IV Forum Przemysłowego okazał się SOLGAZ czyli producent płyt gazowych bez płomieni oraz okapów. Nagrodę z rąk Cezarego Przybylskiego – marszałka województwa dolnośląskiego odebrał prezes firmy Ireneusz Bartnikowski. Firmą rodzinną IV Forum Przemysłowego w Karpaczu zostało Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik”. Statuetkę z rąk rektora Szkoły Głównej Handlowej – profesora Marka Rockiego odebrał Krzysztof Kasztelewicz.

Galę uświetnił występ muzyków Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Makowskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

13
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
33%
Złości
4
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group