Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7356
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przełom roku bez wypadków drogowych

Wtorek, 2 stycznia 2018, 12:40
Aktualizacja: 12:43
Autor: WAC
Bez poważniejszych zdarzeń drogowych obyło się w naszym regionie w okresie sylwestrowo – noworocznym. Od 29 grudnia do 2 stycznia na drogach Kotliny Jeleniogórskiej doszło do 20 kolizji. Na szczęście obyło się bez poważniejszych wypadków.

Najczęstszą przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, najechanie na tył innego pojazdu oraz nieprawidłowy manewr cofania. Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych za kółkiem oraz jednego, który naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W tych dniach na naszych drogach było duże natężenie ruchu, zwłaszcza na trasach z Karpacza i Szklarskiej Poręby do i z Wrocławia, co związane było z przyjazdem oraz powrotami turystów do domu, przez co chwilowo tworzyły się korki. Policjanci ukarali mandatami 120 kierowców, głównie za jazdę z nadmierną prędkością, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz za rozmowę w czasie jazdy przez telefon. Zatrzymali ponadto 11 dowodów rejestracyjnych za różne wykroczenia drogowe.

Sama noc sylwestrowa w Jeleniej Górze i okolicach minęła bezpiecznie. Policja jeleniogórska nie odnotowała żadnych nieszczęśliwych zdarzeń z powodu nieodpowiedzialnego i bezmyślnego obchodzenia się z wyrobami pirotechnicznymi .

Funkcjonariusze interweniowali 397 razy (z czego z noc sylwestrową 92 razy), a najczęściej byli wzywani do awantur domowych. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej i awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Kilku pijanych mężczyzn sylwestra spędziło w policyjnym areszcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group