Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11275
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Czwartek, 17 września 2020, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przekazali  laptopy dla rodzin zastępczych
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (16.09) w sali rajców jeleniogórskiego Ratusza władze miasta przekazały zestawy do nauki zdalnej dla uczniów będących w rodzinach zastępczych. To efekt programu z dofinansowaniem unijnym, który realizowany jest za pośrednictwem miasta Jelenia Góra.

Program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w partnerstwie z wojewodą dolnośląskim i przy współpracy z prezydentem miasta Jeleniej Góry realizuje projekt pn. "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii vocid-19".

Między innymi po to Unia Europejska, żeby w takiej sytuacji, kiedy potrzeba pomóc bezpośrednio rodzinom (w tym przypadku zastępczym), aby pojawiały się środki na to - powiedział Jerzy Łużniak, dziękując pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miasta za poprawne napisanie projektu o wartości 460 tys. zł.

W ramach projektu do rodzin zastępczych trafiły laptopy, słuchawki oraz środki do dezynfekcji. W środę sprzęt odebrało 16 rodzin, a docelowo ma być ich ok. 100.

Bez rodzin zastępczych dzieci i miasto miałoby problem. Szacunek dla nich, że w zasadzie bezinteresownie zajmują się dziećmi - dodał prezydent miasta.
Wcześniej opiekowałam się wraz z mężem sześciorgiem dzieci w niezawodowej rodzinie zastępczej w powiecie starogardzkim, a gdy się przeprowadziliśmy do Jeleniej Góry zaopiekowaliśmy się Patrycją, która dobrze się z nami czuje i my również czujemy się spełnieni. Kiedy nie byłam mężatką już marzyłam o pomocy dzieciom. To zawsze była potrzeba serca. Sama wychowywałam się w niepełnej rodzinie - wyznała Małgorzata Sieja, której przyświeca hasło "zmienić dziecięce losy na lepsze".

Twoja reakcja na artykuł?

12
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
912
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group