WSCHOWA: Przegrane mecze MKS MOS Karkonosze

Sobota, 15 marca 2008, 21:16
Aktualizacja: 21:20
Autor: JEN
W meczu kończącym rozgrywki o mistrzostwo I ligi koszykówki kobiet gr. B w zawodniczki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra przegrały z Jedynką we Wschowie 54:64 i zajęły ostatecznie 8 miejsce w tabeli. Przegrały w tej miejscowości również młodziczki MKS MOS.

W przyszłym sezonie seniorki będą występowały w zmienionej organizacyjnie II lidze, bo już wcześniej straciły szansę na dalszą walkę o miejsce w nowej centralnej I lidze.

Jeleniogórzanki czwarty już raz przegrały w tym sezonie z Jedynką, wliczając w to mecze ligowe i o Puchar Polski. W ostatnim walczyły o zwycięstwo do 36 min., kiedy prowadziły 52:51, ale ostatnie cztery minuty należały do gospodyń, które tę część potyczki wygrały 13:2 i zasłużenie całe spotkanie.

Jedynka Wschowa - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 64:54 (9:15, 16:17, 18:12, 21:10)
Karkonosze: Kowiel 12, Mochól 11, Klementowska 9, Krawczyszyn i Kowalczyk po 7, Sawicka, Szymczyk, Brzozowska i Pawlukiewicz po 2, Oses.

Przegrały również młodziczki Karkonoszy, które jednak do końca walczyły ambitnie o zwycięstwo. Niestety, zbyt wysoko przegrały pierwszą kwartę (8:21), by liczyć potem na zdobycie 2 punktów.

Karkonosze: Owsiańska 18, Rososińska 15, Smolarek6, Łopatka 6, Prystrom 5, Łuczak 4 i Dyrda po 4, Czeki i Sobczak 2, Aleksandrowicz, Borek.