Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2523
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkole w budynku byłego PZU

Czwartek, 21 lipca 2016, 8:42
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Przedszkole w budynku byłego PZU
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Trwa remont budynku po byłym PZU przy ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze, gdzie od jesieni będzie przedszkole Kraina Smyka. – Początkowo zaadaptujemy jedno skrzydło budynku, gdzie powstanie około 100 miejsc, w tym 10 dla niepełnosprawnych dzieci – mówi Elżbieta Bajer, właścicielka niepublicznego przedszkola.

Elżbieta Bajer wraz z mężem Krzysztofem kupiła budynek od firmy PZU 1. lipca br. - Odebraliśmy klucze w dniu urodzin mojego męża, więc wierzę w to, że to dobry znak – mówi Elżbieta Bajer, która prowadzi Niepubliczne Przedszkole Kraina Smyka od 6,5 roku. – Wybraliśmy tą lokalizację ze względu na dobrą komunikację, powierzchnię obiektu, który ma 760 mkw., a także teren z tyłu budynku, idealny do stworzenia na nim placu zabaw dla naszych przedszkolaczków – wymienia jeleniogórzanka.

Obecnie siedziba Krainy Smyka mieści się przy ul. Żwirki 32. – Swoją działalność zaczynaliśmy od pięciorga dzieci – opowiada właścicielka. – Z roku na rok się rozwijamy i obecnie mamy 30 przedszkolaków, ale chętnych jest więcej niż miejsc, więc podjęliśmy decyzję o kupnie nowego obiektu i jego zaadaptowaniu na przedszkole z dostosowaniem go do potrzeb dzieci przedszkolnych i wszelkich wymogów – zapewnia właścicielka.

Prace nadzoruje mąż właścicielki przedszkola Krzysztof Bajer, który (jak mówi pani Elżbieta) wkłada w to całe serce. – Najpierw wyremontujemy jedno skrzydło budynku, a następnie drugie. W planach jest wymiana okien, drzwi, sufitów, podłóg, a także odświeżenie elewacji zewnętrznej – wymienia Krzysztof Bajer.
Zapisy do przedszkola Kraina Smyka już w nowej siedzibie, zostały rozpoczęte i są przyjmowane w placówce przy ul. Żwirki 32 (koło zajezdni MZK). - Docelowo planujemy stworzenie około 150 miejsc dla dzieci. W pierwszej fazie będzie ich około 100, w tym 10 dla dzieci niepełnosprawnych. Chcemy też stworzyć 14 nowych miejsc pracy – dodaje Elżbieta Bajer, która skończyła licencjat nauczyciela języka niemieckiego, kończy studia magisterskie z edukacji szkolnej i przedszkolnej z gimnastyką korekcyjną, w maju br. zakończyła studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, a ponadto rozpoczęła studia podyplomowe z dietetyki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group